Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Festiwal Fantastyki w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dnia: wtorek 18 października 2022, Autor: Maciej Zubek

W dniu 13 października 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu we współpracy z Prywatną Szkołą Średnią im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu zorganizowała niesamowite wydarzenie jakim był Festiwal Fantastyki.

Młodzież uczestniczyła w trzech spotkaniach autorskich. Dzień z Fantastyką rozpoczął Maks Dieter, autor niezwykłych powieści science-fiction, zabierając słuchaczy w podróż na Encladusa. Później wraz z Anną Strzelczyk-Cichosz uczniowie wkroczyli w świat fantastyki przygodowo-psychologicznej. Ostatnie spotkanie poprowadził Paweł Kopijer przedstawiając młodzieży niesamowity cykl pt. Kroniki Dwuświata. W trakcie były, również panele dyskusyjne oraz pokazy. Na drugą część festiwalu złożyły się warsztaty dotyczące charakteryzacji filmowej w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Uczestnicy na własnej skórze mogli stworzyć przerażające rany rodem z horrorów. W tym samym czasie rozgrywał się także fantastyczny turniej gier planszowych. Nie zabrakło dobrej zabawy i niesamowitych wrażeń. Do zobaczenia na kolejnym festiwalu!

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach programu „Edukacja kulturalna 2022” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszy Promocji Kultury.

No Comment.

Reklama

Partnerzy