Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Fundacja Schronisko Bukowina z piękną inicjatywą dla Ukrainy

Dnia: piątek 18 marca 2022, Autor: Redaktor

Aktualnie Fundacja wraz z Restauracją Schronisko Bukowina pomagają swoim ukraińskim pracownikom, ich rodzinom i znajomym w transporcie na Podhale oraz znalezienia bezpiecznego lokum. Wszystkie wpływy w marcu (jeśli zajdzie potrzeba to dłużej) zostaną przekazane na ten cel. 

Dodatkowo jako restauracja stworzono wkładkę do menu z ukraińskimi potrawami! Całość z jej sprzedaży zostanie przekazana Fundacji Schronisko Bukowina.

– Mocno wierzę w to, że dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas. Między innymi dlatego w październiku założyliśmy fundację, która już funkcjonuję. Wtedy nie przypuszczałem jeszcze, że stanie się ona narzędziem, które pomoże zmierzyć się Nam z trudnym czasem- tragedią, która dotknęła Naszych Sąsiadów z Ukrainy, w tym również moich pracowników, którzy tutaj w Polsce wkładają swój wysiłek i serce w funkcjonowanie Schroniska Bukowina. Jestem przekonany, że każdy z nas zna lub współpracuje z kimś pochodzącym z Ukrainy. Teraz mamy okazję wesprzeć naszych pracowników oraz ich rodziny, którzy uciekają przed wojną do Polski, ponieważ w nas wierzą. Pokażmy im, że nie jesteśmy sami – komentuje Łukasz Zadylak, właściciel restauracji.

Głównym celem fundacji jest wszechstronna działalność charytatywna na rzecz społeczności lokalnej województwa małopolskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Podhala, z zakresu opieki i pomocy społecznej.

Strona fundacji www.fundacja.schroniskobukowina.pl

Karolina Łaciak

No Comment.

Reklama

Partnerzy