Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Fundacja Zwięrząt interweniowała w Białce Tatrzańskiej. Przerażające sceny

Dnia: czwartek 2 listopada 2023, Autor: Maciej Zubek

Na oficjalnym profilu Fundacji Zwierząt Podhala pojawiła się relacja z interwencji w jednym z gospodarstw w Białce Tatrzańskiej, gdzie w skandalicznych warunkach przetrzymywane były zwierzęta.

Okazuje się, że to już druga taka interwencja w tym gospodarstwie na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy.

Poniżej pełna relacja z interwencji zamieszczona na profilu Fundacji Zwięrząt Podhala (oryginalna pisownia)

W kwietniu 2022 r. właśnie w tym gospodarstwie odbyła się nasza interwencja, która zakończyła się odebraniem 7- zwierząt. Na prośbę wysoko postawionej urzędniczki rzeczonego UG na terenie gospodarstwa zostały psy (samce) oraz dwie suczki. Urzędniczka w obecności lek. wet. Powiatowej Inspekcji w Nowym Targu zobowiązała się do kontrolowania gospodarstwa.

Smaczku całej historii dodaje fakt, iż p. urzędnik mieszka 200 m wyżej i jak się okazało nawet ta niewielka odległość nie spowodowała aby w/w pani dotrzymała słowa. Materiały, które udostępniamy były nakręcane przez nas wczoraj.

W dniu dzisiejszym na teren gospodarstwa wkroczyła Fundacja dla Szczeniąt Judyta, która – UWAGA – zastała tylko garstkę zwierząt, reszta została ukryta.

O dzisiejszej interwencji została powiadomiony (TYLKO) Komendant posterunku Policji w Bukowinie Tatrzańskiej. Rodzi się pytanie kto poinformował właściciela posesji i “zmotywował” do usunięcia zaniedbanych zwierząt?

Kolejne pytanie brzmi ; dlaczego rzeczony Komendant odmówił udzielenia asysty organizacji, która podejmowała czynności?

Panie Komendancie komu pan podlega: Komendantowi Policji Powiatowej w Zakopanem czy p. Wójt Urzędu Gminy Bukowina Tatrzańska, która nie od dziś chroni osoby, które łamią prawo?

Na terenie tego gospodarstwa doszło do przestępstwa a pan odmawia udzielenia asysty funkcjonariuszy Policji???

Darek 2.11.2023
| |

Policja pokazala ze jest układ i zmowa. Jak w polityce. Każdy coś ma z ukladu. Tak też jest jak sama policja i inni w tym temacie pokazali. Wstyd 

Agnieszka 5.02.2024
| |

Pieprzone wieśniaki. Leżą plackiem w kościołach, ale chyba piekło czeka

Katarzyna 12.02.2024
| |

Wczoraj adoptowałam pieska który został uratowany przez fundację przy tej interwencji, żyje 50 lat na tym świecie i nigdy nie widziałam tak wystraszonego zwierzęcia. Przeklinam ludzi którzy dopuścili do takiego bestialstwa Gdzie jest policja, urzędnicy, kościół, sąsiedzi wszyscy przymykaliście oko na to co się wokół was dzieje WSTYD !!!

Reklama

Partnerzy