Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Fundusz Leśny na Podhalu. Droga gminna w Maniowach oficjalnie otwarta!

Dnia: wtorek 28 listopada 2023, Autor: Redaktor

Dzięki Funduszowi Leśnemu w naszym regionie zrealizowano kolejną inwestycje drogową! Wczoraj oficjalnie otwarto drogę gminną 360631K – ul. Limierzyska w Maniowach.

Całkowita wartość inwestycji w Maniowach to kwota 970 882,52 zł, przy czym dofinansowanie z Funduszu Leśnego wyniosło ponad 700 tys. zł (728 161, 89 zł).

Na oficjalnym otwarciu obecni byli minister Edward Siarka, wójt gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Sproch, nadleśniczy Nadleśnictwa Krościenko Jan Czaja i wykonawca robót z z Firmy Usługowo-Handlowej „Bukowski” Jan Bukowski.

To już kolejna inwestycja drogowa, którą realizujemy dzięki wsparciu Lasów Państwowych. Nowoczesne drogi umożliwiają nie tylko wygodne podróże dla mieszkańców i turystów w naszym regionie, ale również zapewniają ścieżkę do rozwoju i integracji! – powiedział minister Siarka.

Modernizacja ulicy Limierzyska była możliwa dzięki dofinansowaniu z Lasów Państwowych, celem prac było osiągnięcie parametrów technicznych poprawiających użytkowanie drogi przez lokalną społeczność oraz umożliwiających przejazd pojazdów świadczących usługi na rzecz prowadzenia gospodarki leśnej.

Zakres prac obejmował wykonanie chodnika dla pieszych o szerokości 1,5 m po prawej stronie drogi i długości 260 mb. Poszerzenie jezdni odcinkowo średnio o 0,5 m, wykonanie utwardzonego pobocza z kruszywa naturalnego szerokości od 0,20 m do 0,50 m, oraz wykonanie nowych nawierzchni bitumicznych na całej ulicy. Ponadto wykonany został chodnik prawostronny wyniesiony ponad poziom jezdni na wysokość krawężnika. Odcinek został połączony z istniejącym i funkcjonującym ciągiem pieszym odbywającym się na poziomie jezdni i poboczem o nawierzchni z kostki brukowej. Nowy odcinek chodnika został wykonany z kostki betonowej szarej oraz opaską z kostki czerwonej wzdłuż krawężnika. Na odcinkowej długości poszerzono jezdnię średnio o szerokości 0,5 m. W ramach zadania wykonano regulację czyszczenia i wymianę studzienek deszczowych, kanalizacyjnych oraz ścieków deszczowych ulicznych.


Droga w Maniowach to kolejna inwestycja, która jest efektem współpracy samorządu z leśnikami. Dofinansowanie z Funduszu Leśnego pozwala na modernizację i budowę dróg na całym Podhalu.

Powiat Nowotarski pozyskał w latach 2020-2023 z Funduszu Leśnego łącznie ponad 7 mln zł (7,39 mln) na realizację następujących inwestycji drogowych:

  • Remont drogi powiatowej Łopuszna Dursztyn w miejscowościach Krempachy i Dursztyn – dofinansowanie 3,5 mln zł.
  • Remont drogi powiatowej Raba Wyżna – Klikuszowa w miejscowości Klikuszowa – dofinansowanie 0,84 mln zł.
  • Remont nawierzchni drogi powiatowej Krościenko – Szczawnica w miejscowości Szczawnica-Jaworki – dofinansowanie 0,05 mln zł.
  • Remont drogi powiatowej Raba Wyżna – Podwilk w miejscowości Harkabuz i Podsarnie – dofinansowanie 3 mln zł.

czorsztyn.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy