Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Gdzie tu sens i logika?

Dnia: środa 1 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Od grudnia na nowotarskim rynku – podobnie jak w poprzednich latach – usytuowane jest lodowisko plenerowe. Jego funkcjonowanie ma zakończyć się 5 marca.

Miasto przeznaczyło na ten cel – wedle słów kierownika referatu ds. sportu, turystyki i promocji Arkadiusza Szymczyka na jednej z grudniowych posiedzeń Komisji – 158 tysięcy złotych, plus wzięło na siebie koszty energii związane z jego utrzymaniem. Można więc przewidywać, że finalne koszty jakie miasto poniesie z tego tytułu, będą oscylować w granicach 200 tysięcy złotych.

Pytanie czy biorąc pod uwagę średnie, a w ostatnich tygodniach można powiedzieć znikome zainteresowanie mieszkańców korzystaniem z tej formy aktywności, tak znaczny wydatek był niezbędny i racjonalny ?

Jest to to tyle istotne, że władze miasta na każdym kroku podkreślają, że wszechobecny kryzys i podwyżka m.in. cen energii, wymusza na nich duże oszczędności.

W ten sposób tłumaczone jest m.in. znaczne obcięcie dotacji na funkcjonowanie klubów i stowarzyszeń sportowych, których na terenie miasta działa kilkadziesiąt i które zapewniają aktywność fizyczną dla dzieci i młodzieży cały rok, a nie 2 miesiące.

W tym roku Nowy Targ przeznaczył na wsparcie kultury fizycznej i sportu ledwie 140 tys. złotych (biorąc pod uwagę dwa zadania), co jest kwotą blisko o połowę mniejszą w porównaniu z poprzednimi latami.

Większość tych, którzy prowadzą działalność sportowo-rekreacyjną na terenie miasta, podkreśla, że pozyskane środki z dotacji, nie pokrywają nawet kosztów związanych z wynajmem obiektów miejskich, które od nowego roku poszły znacząco w górę.

Z jednej strony miasto lekką ręką wydaje 200 tys. złotych, a z drugiej znacznie ogranicza środki na aktywność fizyczną dzieci i młodzieży.

Gdzie tu sens i logika?

Maciej Zubek

Piotrek 1.03.2023
| |

W klubach najczęściej ćwiczą wyselekcjonowane osoby, jest to ściśle grono, niekiedy rodzina działaczy. 
Lodowisko jest dostępne dla wszystkich zarówno tych “klubowiczow” jak i zwykłych kowalskich. Także wydaje mi się Maciek, że to się jednak broni samo. 

Piłat 1.03.2023
| |

Bo sensu i logiki w tym nie ma, szczególnie, że jest to okres alertów “zalecajacych”, żeby nie wychodzić z domu ze względu na katastrofalną jakość powietrza hehehe, a niedaleko jest kryte lodowisko, mój kolega sobie zawsze żartuje w takich sytuacjach – kto bogatemu zabroni, a burmistrz miasta przy drodze jest baaaardzo bogaty, bo ma talent do oszczędzania na ludziach jak mało kto

Cartman 1.03.2023
| |

Zamiast wydawać pieniądze na lodowisko plenerowe na rynku miasto powinno przeznaczyć te pieniądze na miejska hale lodowa przy ulicy parkowej na której również są organizowane ślizgawki. Jeżeli byłoby zainteresowanie mieszkańców napewno powstawałyby rożnego rodzaju sekcje, np. Łyżwiarstwa figurowego. Według mnie powinno się zadbać w pierwszej kolejności o lodowisko i doprowadzić je do lepszego stanu. Już dawno nie widać informacji w sprawie projektu nowego lodowiska. Plan upadł ? Nie lepiej zrobić czegoś raz a dobrze? Niż nieudolnie robić coś co jest a przy okazji odciągać mieszkańców od istniejącego lodowiska? Gdzie tam mieszkańcy naprawdę powinni praktykować swoją przygodę z łyżwiarstwem profesjonalnym bądź amatorskim? MARNOTRACTWO PIENIĘDZY W BIAŁY DZIEŃ! LODOWISKO  NA RYNKU OPRÓCZ WEEKENDÓW JEST PUSTE A ZA UTRZYMANIE TRZEBA PŁACIĆ! Gdzie jest logika?

Aga 2.03.2023
| |

Jednak podwyżki nie sięgają tylko lodowiska, ostatnio na ten przykład Hala Gorce i klubów tam działających. Składka członkowska już we wrześniu poszła w górę, a teraz kolejna podwyżka ze strony miasta i niewiadoma dotycząca wyjazdów młodzieży na turnieje i zawody, zapewne będą zmuszeni podnieść składki lub rodzice będą pokrywać te koszta tylko czy każdy może sobie na to pozwolić? Czy nie zaprzepaściły młodych talentów tylko dlatego, że włodarze widzą w tym mieście tylko jedna dyscyplinę sportu?  Czy środków z zwalczania nałogów nie można przezucic pomagając w ten sposób obniżyć koszty tym klubą treningi kilka razy w tygodniu po kilka godzin napewno odciągają młodzież od innych wybryków.

Bogdan 2.03.2023
| |

Urzędnicy miejscy w tej absurdalnej sprawie są zadziwiąjaco uparci. Mieszkańcy od początku lokowania tego lodowiska w centrum miasta zwracali uwagę na fakt, że smog w tym miejscu jest szczególnie zagęszczony i utrzymuje się najdłużej, że otoczenie lodowiska jest nieestetyczne, że koszt jego utrzymania jest zbyt wysoki. Kto jednak w tym mieście słucha obywateli? Ignorowanie lub atak – to ulubione reakcje burmistrza i jego urzędników na krytykę.  

Reklama

Partnerzy