Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Gmina Kościelisko: podatki w górę, ale opłaty za śmieci bez zmian

Dnia: poniedziałek 20 grudnia 2021, Autor: Aneta Opyd

W gminie Kościelisko podatki od nowego roku wzrosną o 8%. Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2022 roku nie ulegnie zmianie. Z kolei opłata miejscowa będzie wynosić 2,00 zł za każdą rozpoczętą dobę pobytu.

Wójt gminy Kościelisko, Roman Krupa w komunikacie do mieszkańców, napisał:

„Nic nie stoi jednak w miejscu. Jak sami wiecie wzrastają koszty utrzymania, życia. My jako samorząd także odczuwamy wzrosty cen w każdym aspekcie naszej działalności, zaczynając od wzrostu opłat jakie ponosimy, a na kosztach inwestycji kończąc.

Po wielu dyskusjach i rozmowach, biorąc pod uwagę dalszy rozwój Gminy, utrzymanie dotychczasowego poziomu w zakresie wydatków bieżących, zdecydowaliśmy się na następujące zmiany w podatkach i opłatach na rok 2022:

Podatki

Podatki od nowego roku wzrosną o 8 %. Zmiana ta ma na celu urealnienie kwot wartości, jakie chcemy z tego tytułu uzyskiwać, biorąc pod uwagę inflację i to, że nie były one zmieniane w roku ubiegłym. Podatki są ważnym wkładem własnym do zadań inwestycyjnych i ważną częścią naszych dochodów.

Opłata za gospodarowanie odpadami – śmieci

W roku 2022 nie ulegnie ona zmianie. Mimo wzrostu kosztów opłat po kolejnym przetargu nie zdecydowaliśmy się na ich podniesienie. Dzięki różnego rodzaju działaniom uszczelniającym, jakie przeprowadzamy, stawki pozostaną bez zmian. Przypomnę, dla przykładu, że osoba fizyczna, która segreguje i posiada kompostownik, nadal za 1 miesiąc będzie uiszczać opłatę w wysokości 17 zł.

Opłata miejscowa

Zdecydowaliśmy się na jej podniesienie od 01.01.2022 r. Opłata będzie wynosić 2,00 zł za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Proszę abyście pamiętali o tym od Nowego Roku, pobierając tę opłatę od turystów. Chcę Was zapewnić, że jest ona w całości ponoszona na działania turystyczne, promocyjne i poprawę infrastruktury turystycznej. Na stronie internetowej Urzędu Gminy (www.gminakoscielisko.pl) znajdziecie Państwo szczegółowe informacje i odesłania do przedmiotowych uchwał”. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy