Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Gmina Szaflary dla szpitala wojskowego w Starym Samborze

Dnia: poniedziałek 21 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

Przy współpracy z Fundacją na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej, Gmina Szaflary przekazała dla potrzebujących na Ukrainie najpotrzebniejsze artykuły medyczne.

Już od kilkudziesięciu dni trwa ostrzał ukraińskich miast. Na celowniku rosyjskiej armii są budynki mieszkalne i miejsca, gdzie chronią się przed wojną cywile. W Starym Samborze (miasto na Ukrainie, w obwodzie lwowskim) powstał szpital wojskowy, do którego trafiają ranni podczas ostrzałów żołnierze i cywile.

W ramach współpracy z Fundacją na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej, Gmina Szaflary przekazała dla szpitala wojskowego środki medyczne, tj. opatrunki, gazy, bandaże, szyny, leki przeciwbólowe i antybiotyki, kroplówki, rękawiczki jednorazowe, cewniki, koce izotermiczne, a także powerbanki, baterie, zapalniczki, zapałki, itp. Część z nich została przekazana przez mieszkańców naszej gminy w ramach zbiórki organizowanej we wszystkich miejscowościach. Znaczną cześć specjalistycznych środków medycznych, o wartości 10 tysięcy złotych, zakupiono ze środków Gminy Szaflary oraz Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Szaflarach.

Szpital wojskowy w Starym Samborze cały czas potrzebuje wsparcia, uruchomiono internetową zrzutkę na zakup karetki dla lecznicy. Pieniądze można wpłacać na pod linkiem https://zrzutka.pl/d3698n.

Gmina Szaflary wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich Szaflary od kilku lat współpracują z Fundacją na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej poprzez organizację i wspólny udział w wielu wydarzeniach, jak przykładowo Puchar Nordic Walking w Sercu Podhala czy Dni Kolbuszowej.

No Comment.

Reklama

Partnerzy