Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Gromkie 200 lat dla pani Wiktorii

Dnia: wtorek 4 stycznia 2022, Autor: Aneta Opyd

W Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu odbyły się uroczyste obchody setnych urodzin pani Wiktorii Mierzwy. Mieszkańcy „Smreka” przygotowali jubilatce muzyczną i poetycką niespodziankę. Potem był tort urodzinowy i domowe ciasto. Uczestnicy uroczystości zaśpiewali p. Wiktorii 200-lat! 

W spotkaniu udział wziął Karol Skrzypiec, urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Leszek Świder – burmistrz Rabki-Zdroju, Agnieszka Cukrzycoń – kierownik rabczańskiego USC i Aneta Wójcik – szefowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu. Z życzeniami i kwiatami solenizantkę odwiedzili również Rafał Szkaradziński – wójt Gminy Szaflary oraz Barbara Kowalczyk – zastępca kierownika USC. Pani Wiktoria otrzymała listy z życzeniami od Premiera RP i Wojewody Małopolskiego.

Pani Wiktoria pochodzi z Trzemeśni, jednak przez całe dorosłe życie mieszkała w Rabce, a od prawie pięciu lat zamieszkuje w zaskalańskim „Smreku”. W wywiadzie udzielonym dwa lata temu lokalnemu tygodnikowi podała swoją receptę na długowieczność: – Nie narzekałam na swoje życie, nie ciągnęło mnie do świata. Lubiłam pracować, wszystko mnie cieszyło. Całe życie mnie Pan Bóg prowadził. Życie szybko mija, każda chwila jest ważna, trzeba się nauczyć cieszyć małymi rzeczami. Trzeba iść za głosem serca i ufać Bogu.

Fot. Józef Prokop – DPS „Smrek”

No Comment.

Reklama

Partnerzy