Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Historyczny moment

Dnia: piątek 4 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

Już w najbliższy wtorek meczem na własnym stadionie z Motorem Lublin zespół u-19 Podhala Nowy Targ zainauguruje rozgrywki w Lidze Makroregionalnej.

To bezpośrednie zaplecze Centralnej ligi Juniorów, czyli drugi szczebel rozgrywek młodzieżowych w naszym kraju.

Liga Makroregionalna składa się z 4 grup po 8 zespołów. Gra się systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Tylko zwycięzcy każdej z grup w nowym sezonie zapewnią sobie prawo gry w CLJ.

Juniorzy Podhala, dla których będzie to absolutny debiut na tym poziomie rozgrywkowym, znaleźli się w doborowym towarzystwie. Wśród drużyn uczestniczących w Lidze Makroregionalnej są bowiem reprezentanci tak uznanych polskich klubów jak Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok, Piast Gliwice, Widzew Łódź, Ruch Chorzów czy Korona Kielce.

Ten ostatni zespół to grupowy przeciwnik nowotarżan i główny faworyt do jej wygrania. Ponadto nowotarżanierywalizować będą ze wspomnianym na wstępie Motorem, a także Resovią Rzeszów, Beskidem Andrychów, Podlasiem Biała Podlaska, Siarką Tarnobrzeg oraz MKS Star Starachowice.

W porównaniu z jesiennymi rozgrywkami Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych, której historyczna wygrana dała nowotarżanom przepustkę do Ligi Makroregionalnej, w zespole doszło do kilku zmian. Ta najistotniejsza nastąpiła na stanowisku pierwszego szkoleniowca, gdzie Stanisława Szpyrkę – który zrezygnował z tej roli – zastąpił Grzegorz Hajnos. To wciąż trener młodego pokolenia, ale ze sporym już bagażem doświadczeń, przede wszystkim w piłce seniorskiej, ostatnio pracujący w Lubaniu Maniowy.

– W każdym mikrocyklu okresu przygotowawczego odbyliśmy sześć jednostek treningowych, plus przynajmniej jeden mecz kontrolny, co świadczy o tym, że ten czas przepracowaliśmy bardzo sumiennie. Osobiście bardzo cieszy mnie fakt rozwoju moich piłkarzy. Z każdą grą kontrolną wyglądaliśmy coraz solidniej na tle mocnych przeciwników. Rozpoczęcie ligi makroregionalnej jest dla nas nagrodą i już nie możemy się doczekać pierwszego gwizdka! Jakie mamy cele? Chcemy wygrywać w każdym meczu i pokazać przy tym bardzo dobrze zorganizowany futbol. W tej chwili patrzymy już tylko na najbliższy mecz. Drużyna ma bardzo duży potencjał i mocno wierzę, że pokażemy to na boisku już we wtorek, a później w kolejnych meczach – podkreśla opiekun Podhala.

W roli drugiego trenera w dalszym ciągu zobaczymy Sebastiana Świerzbińskiego, a o zdrowie zawodników dbał będzie fizjoterapeuta Artur Giemzik.

Jeżeli chodzi o kadrę zespołu to po stronie ubytków odnotować należy nazwisko Bartłomieja Porębskiego, który zdecydował się na transfer do Wieczystej Kraków. Do zespołu dołączyła za to kolejna grupa utalentowanych zawodników z regionu: m.in. Szymon Zubrzycki, Paweł Kowalczyk, Szymon Stolarczyk.

Tak o szansach nowotarżan w rozgrywkach pisze portal junior.weszlo.com

(…) No właśnie, Podhale Nowy Targ wygrało ligę małopolską. To jest region, gdzie przecież od wielu lat świetny poziom prezentują krakowskie drużyny czy też te z Nowego Sącza, a tu nagle widzimy, że Podhale Nowy Targ i Beskid Andrychów wywalczyli awans do LMJ. “Za ładne oczy ligi wojewódzkiej przecież się nie wygrywa”. Te słowa będziemy mieli z tyłu głowy podczas rundy wiosennej, bo te ekipy z małopolski są niepozorne – nazwy niewiele mówią, ale po drodze musieli okazać się lepsi od renomowanych rywali, więc potencjał musi być w tych zespołach, ale czy poradzą sobie z presją gry w makroregionie? (…)

Wstęp na mecze Ligi Makroregionalnej rozgrywane w Nowym Targu jest darmowy.

TERMINARZ SPOTKAŃ

8.03. GODZ. 12

NKP PODHALE NOWY TARG – MOTOR LUBLIN

13.03.GODZ. 14

NKP PODHALE NOWY TARG – RESOVIA RZESZÓW S.A.

20.03. GODZ. 15

KORONA KIELCE – NKP PODHALE NOWY TARG

27.03. GODZ. 15

NKP PODHALE NOWY TARG – SIARKA TARNOBRZEG

03.04. GODZ. 12

BESKID ANDRYCHÓW – NKP PODHALE NOWY TARG

09.04.GODZ. 12

NKP PODHALE NOWY TARG – PODLASIE BIAŁA PODLASKA

16.04. GODZ. nieustalona

MKS STAR STARACHOWICE – NKP PODHALE NOWY TARG

23.04.GODZ. 12

MOTOR LUBLIN – NKP PODHALE NOWY TARG

30.04.GODZ. Nieustalona

RESOVIA RZESZÓW S.A. – NKP PODHALE NOWY TARG

08.05.GODZ. 12

NKP PODHALE NOWY TARG – KORONA KIELCE

14.05.GODZ. 15

SIARKA TARNOBRZEG – NKP PODHALE NOWY TARG

21.05.GODZ. 12

NKP PODHALE NOWY TARG – BESKID ANDRYCHÓW

28.05.GODZ. Nieustalona

PODLASIE BIAŁA PODLASKA – NKP PODHALE NOWY TARG

05.06.GODZ. 13

NKP PODHALE NOWY TARG – MKS STAR STARACHOWICE

Derek 4.03.2022
| |

Powodzenia Druzyno.

Reklama

Partnerzy