Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Historyczny sukces nowotarskiej młodzieżowej siatkówki!

Dnia: niedziela 3 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze z Klubu Przyjaciół Siatkówki Gorce zostały sklasyfikowane na pozycji 13-16 w Polsce!

W kolejnych etapach eliminacji ekipa Gorców została: wicemistrzem Małopolski (wśród 41 zespołów), przebrnęła przez turniej ćwierćfinałowy w Kielcach pokonując  4 innych medalistów  wojewódzkich, by ostatecznie odpaść w bezpośrednich bojach w Opolu o udział w imprezie finałowej, na której zostaną rozdane medale tych młodzieżowych rozgrywek.

Jest to największy siatkarski sukces Podhala ostatnich kilkudziesięciu lat! Brawo wy!

W rozgrywanym w Opolu turnieju poza nowotarżankami o dwa miejsca promowane awansem walczyły ekipy gospodarza – ECO UNI oraz dwa kluby z Warszawy : Sparta i Wola-Metro.

Wyniki

1) KPS GORCE NOWY TARG – MUKS SPARTA WARSZAWA 0:2 (19:25, 24:26)

2) KPS GORCE NOWY TARG – ECO UNI OPOLE 0:2 (25:27, 15:25)

3) KPS GORCE NOWY TARG – MKS MOS WOLA METRO WARSZAWA 0:2 (20:25, 11:25)

Awans do Finału : Sparta oraz Mos-Metro.

Wyróżniającą się zawodniczka: Patrycja Pasławska

KPS GORCE NOWY TARG w sezonie 2021/2022 młodziczek: Nikola Maciaszek (kapitan), Patrycja Pasławska, Maryla Kalata, Ania Mikołajczyk,  Ania Błachuta, Maja Grzegorczyk, Justyna Tokarska, Iga Sięka, Amelia Niemiec, Madzia Maśnica, Emilka Kościelniak, Madi Koźlakowska

Opinia trenera Karola Majewskiego

Cały nasz tegoroczny sezon to paradoksalnie do wysokiego wyniku droga przez mękę.  Opuszczenie drużyny przez trzy wartościowe zawodniczki, liczne kontuzje, choroby oraz generalnie mała ilość zawodniczek była naszym największym kłopotem. Do tego na najwyższych szczeblach eliminacji  doszła klasyczna siatkarską bolączka – wzrost – Proszę sobie wyobrazić ekipę ze stolicy której średnia wzrostu drużyny to około 180-kilka cm podczas gdy u nas nie ma ani jednej z dziewcząt o tych parametrach. Przypomnę że te dziewczyny mają max 14 lat!  Oczywiście nie chce aby brzmiało to jak wymówka, same centymetry nie grają. Jednak na najwyższych rozgrywkach mają bardzo istotne znaczenie. Nie umniejsza to w niczym ogromnego sukcesu tych dziewczyn. Tylko one i my trenerzy wiemy ile lat wyrzeczeń, potu i łez kosztowało to osiągnięcie. Tym bardziej na przekór wszystkim trudnościom sukces smakuje wyjątkowo. Nie będę też ukrywać, że lekki niedosyt pozostaje. W dwóch setach półfinałów przegrywaliśmy po grze na przewagi z drużynami o większym potencjale sportowym. Jednak takie jest życie sportowca. Porażki trzeba przyjmować. Z pewnością nie mamy powodów do wstydu – przeciwnie jako trenerzy jesteśmy ogromnie dumni z tego zespołu, jego wyników oraz z tego jak graliśmy . Teraz czeka nas chwila przerwy i najważniejsze starty naszych młodszych dzieci – Mistrzostw województwa w mini siatkówce, które już w Maju. Mamy w tym roku duży przypływ dzieci, które chcą rozpocząć swoją przygodę. Cieszy nas to ogromnie – jest nas już w KPS-ie ponad 70! Miasto Nowy Targ i MCSiR również wyciąga do nas pomocną dłoń. Jesteśmy za to wdzięczni. Jeśli te dwie tendencje się utrzymają to rozwój siatkówki jest niemal pewny, choć na takie wyniki z pewnością przyjdzie poczekać nawet kilka lat. W perspektywie jest też klasa sportowa o profilu siatkówka, którą drugi rok z rzędu próbujemy zawiązać w szkole nr 5. Z pewnością to czynnik nie tylko dla rozwoju klubu (zdecydowana większość naszych przeciwników to zawodniczki klas sportowych) , ale również w naszym przekonaniu bardzo dobry sposób na rozwój i wychowanie dzieci. Sport uczy dyscypliny, ciężkiej pracy, rozwija fizycznie i psychicznie. Zaszczepia pasję

No Comment.

Reklama

Partnerzy