Hokej 1 liga/MHL. Nie dali rady

Dnia: sobota 5 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

Hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ po raz drugi musieli uznać wyższość bytomskiej Polonii i tym samym odpadli z dalszej rywalizacji play-off pierwszoligowych rozgrywek. Młodzi nowotarżanie napsuli jednak mnóstwo krwi faworytowi.

Do 29 minuty utrzymywał się w tym meczu wynik bezbramkowy. Wtedy bytomianie wykorzystali swoją pierwszą grę w liczebnej przewadze i po wymianie podań z Michałem Proczkiem, Oskara Polaka pokonał Marcin Płachetka. 3 minuty później na 2:0 podwyższył przy bardzo biernej postawie dwójki nowotarżan, Artiom Senkiewicz.

Trzecią tercje Podhale zaczęło w liczebnej przewadze i za sprawą skuteczniej dobitki Adriana Słowakiewicza, zdobyło gola kontaktowego. Po chwili znów „Szarotki” miały na tafli o jednego zawodnika więcej, ale tym razem nie dało to bramkowego efektu. Za to kiedy zespoły grały w komplecie, w 31 minucie stan meczu wyrównał Wiktor Bochnak. W 54 min odpowiedzieli bytomianie. Po świetnym podaniu zza nowotarskiej bramki Łukasza Dybasia, na 3:2 trafił Piotr Bajon. Potem Podhalanie ponownie mieli okazję gry 5 na 4 ale i tym razem tego nie wykorzystali. Trener Jacek Szopiński próbował jeszcze wariantu gry bez bramkarza, ale również nie przyniósł on zamierzonego efektu.

BS Polonia Bytom – MMKS Podhale Nowy Targ 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

1:0 Płachetka – Proczek (28:13, 5/4)

2:0 Artiom Senkiewicz – Artur Senkiewicz (31:18)

2:1 Słowakiewicz – Kamieniecki (41:30, 5/4)

2:2 Bochnak – F. Kapica (49:15)

3:2 Bajon – Dybaś (54:33)

Podhale: Polak – Kamieniecki, Nykaza, J. Malasinski, Słowakiewicz, J. Worwa – Sarniak, Szlembarski, Jarczyk, K. Malasinski, Trzebunia – T. Kapica, Bochnak, F. Kapica, Pudzisz, Saroka – Bury, K. Worwa, Długopolski.

Stan rywalizacji play-off (do dwóch wygranych) 2:0