Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. Bez argumentów

Dnia: piątek 17 listopada 2023, Autor: Maciej Zubek

Nie udał się powrót – po reprezentacyjnej przerwie – do rozgrywek Tauron Hokej Ligi graczom PZU Podhale Nowy Targ, którzy w 19. serii spotkań gładko przegrali wyjazdowe spotkanie z GKS Tychy.

Pierwsza tercja jeszcze bez większej przewagi którejś ze stron, ale to tyszanie wypracowali sobie w niej zaliczkę jednego gola. W 16. minucie zasłoniętego Kevina Lindskouga, spod linii niebieskiej zaskoczył płaskim strzałem Christian Mroczkowski.

Już w 2. minucie 2 tercji gospodarze podwyższyli na 2:0, po świetnym kontrataku sfinalizowanym przez Wiktora Turkina. Podhale bardzo słabo prezentowało się w w tym meczu w ofensywie, mając problemy z tym by w jakikolwiek sposób zagrozić bramce Kamila Lewartowskiego, nawet w okresach gry w liczebnej przewadze. Co gorsza, w 33. minucie seria błędów nowotarżan w defensywie skutkowała stratą przez nich kolejnego gola, autorstwa Bartłomieja Jeziorskiego. Podhalanie sygnalizowali jeszcze w tej sytuacji faul na Lindskougu, ale arbitrzy – posiłkując się analizą video – przewinienia zawodnika GKS się nie dopatrzyli.

W trzeciej tercji obraz gry się nie zmienił. Dalej to tyszanie byli dużo konkretniejsi w swoich działaniach, co ułatwiało im kontrolę wydarzeń na tafli. W 44. minucie Bartłomiej Neupauer był przekonany, że po jego strzale krążek przekroczył linie bramkową, ale i tym razem decyzja sędziów – po analizie video – była dla nowotarżan niekorzystna, podobnie jak ta z 45. minuty kiedy nie uznali oni trafienia Filipa Pangiełowa Jułdaszewa, z racji ruszonej wcześniej bramki.

Żadnych wątpliwości nie było za to w 48. minucie przy golu nr 4 dla GKS Tychy, który potrzebował ledwie 12. sekund na to by wykorzystać grę w przewadze jednego zawodnika. Drugi raz do bramki Podhala w tym meczu trafił Turkin.

GKS Tychy – PZU Podhale Nowy Targ 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

1:0 Mroczkowski – Kaskinen (15:35)

2:0 Turkin – Padakin, Mroczkowski (21:44)

3:0 Jeziorski – Komorski (32:45)

4:0 Turkin – Mroczkowski, Kaskinen (47:19 5/4)

GKS: Lewartowski – Jaśkiewicz, Kaskinen, Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk – Jarmoersky, Ciura, Mroczkowski, Rac, Padakin – Pociecha, Bizacki, Gościński, Turkin, Korenczuk – Bryk, Bukowski, Krzyżek, Kucharski, Marzec.

Podhale: Lindskough – Pangiełow Jułdszew, Tomasik, Wielkiewicz, Wronka, Neupauer – Kiss, Słowakiewicz, Szczechura, Cichy, Themar – Kudzin, Zalamay, Worwa, Lorraine, Szczerba oraz Kamiński, Saroka, Paranica.

Sędziowali: Sebastian Kryś, Paweł Breske.

Kary: 10 -8 min.

No Comment.

Reklama

Partnerzy