Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. Bez niespodzianki

Dnia: niedziela 23 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

Nie udało się sprawić niespodzianki na lodowisku aktualnego mistrza Polski, hokeistom Tauron Podhala Nowy Targ. W meczu 39 kolejki PHL „Szarotki” uległy gospodarzom 0:5.

To Podhale jako pierwsze miało w tym meczu świetną okazję by wyjść na prowadzenie. Bartłomiej Neupauer znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Michałem Kielerem, ale przegrał ten pojedynek. A to że w sporcie sytuacje niewykorzystane na ogół się mszczą, nowotarżanie przekonali się na własnej skórze. Dwie kary złapane przez „Szarotki” w krótkim odstępie czasu kosztowały ich utratę dwóch goli. Najpierw przy grze 5 na 3 gola dla gospodarzy (uznanego po analizie video) zdobył Martin Kasperlik, a potem niemal równo z końcem drugiej kary zawodnika z Nowego Targu, Pawła Bizuba pokonał Łukasz Nalewajka, który sprytnie zmienił tor lotu krążka po strzale Mateusza Bryka.

Także jeden jedyny gol jaki padł w drugiej tercji został zdobyty w momencie kiedy Jastrzębianie mieli na lodzie jednego zawodnika więcej. Jego autorem był w 27 minucie Bryk, który celnie przymierzył spod linii niebieskiej. W kilku innych sytuacjach świetnie zachował się w bramce Podhala Bizub, który m.in. wygrał pojedynek sam na sam z Frenksem Razgalsem.

W trzeciej tercji swoją przewagę w tym meczu gospodarze udokumentowali dwoma kolejnymi golami. W obu przypadkach do bramki Podhala trafiał z najbliższej odległości Arturs Szewczenko.

JKH Jastrzębie – Tauron Podhale Nowy Targ 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

1:0 Kasperlik – Rac (7:51, 5/3)

2:0 Ł. Nalewajka – Rac, Bryk (9:34)

3:0 Bryk – Rac (26:09, 5/4)

4:0 A. Szewczenko – Horzelski, Razglas (44: 36)

5:0 A. Szewczenko – Pavlovs, Razglas (49:09, 5/4)

JKH: Kieler – Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Paś – Kamieniew, E. Szewczenko, A. Szewczenko, Pavlovs, Razglas – Bahalejsza, Kostek, Kalns, Jarosz, Bondaruk – Giminski, Horzelski, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Pelaczyk.

Podhale: Bizub – Vorlab, Jelszanski, B. Wsół, Bryniczka, Wielkiewicz – Tomasik, Mrugała, Saroka, Neupauer, Czwanczikow – P. Wsół, Sulka, Worwa, Słowakiewicz, Bochnak oraz Siuty.

Sędziowali: Michał Baca, Tomasz Radzik.

Kary: 4-14 min.

No Comment.

Reklama

Partnerzy