HOKEJ. Bez szans

Dnia: wtorek 18 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

Nie udał się powrót – po 11 dniowej przerwie – do ligowej rywalizacji hokeistom Tauron Podhala Nowy Targ. „Szarotki” w wyjazdowym meczu 37 kolejki gładko przegrały w Katowicach.

Już pierwszy celny strzał gospodarzy – w 40 sekundzie – dał im prowadzenie. Gola wypracował duet wychowanków Podhala. Uderzał Patryk Wronka, a tuż przed Pawłem Bizubem tor lotu krążka zmienił – obchodzący w dniu meczu 37 urodziny – Marcin Kolusz. Także nowotarżanin był autorem trafienia na 2:0 dla katowiczan w 7 minucie. Mateusz Michalski, sfinalizował akcję Igora Smala z Kalle Valtolą. 20 sekund przed końcem pierwszej tercji, podczas liczebnej przewagi katowiczan, Bizuba mocnym strzałem spod niebieskiej linii pokonał Carl Hudson. Między kolejnymi golami gospodarzy, swoje okazje mieli w tej odsłonie nowotarżanie. Skuteczności zabrakło jednak m.in. Bartłomiejowi Neupauerowi i Fabianowi Kapicy.

W drugiej tercji oglądaliśmy tylko jednego gola. Zdobył go w 22 minucie dla gospodarzy – po indywidualnej akcji – Fin Miro Pekka Saalelainen. Odpowiedzieć mógł Andrei Czwanczikow, który jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w efekcie krążek odebrał mu Alexander Jakimenko. Swoją szansę miał też i Marat Saroka, ale skutecznie interweniował Maciej Miarka. W tej części gry oglądaliśmy pojedynek na pięści między Anthonem Erikssonem, a Jakubem Worwą.

W 45 minucie drugi raz na listę strzelców w tym meczu wpisał się Saarelainen, który trącił krążek wrzucony na bramkę Podhala przez Patryka Wajdę i Bizub nie zdążył z interwencją. W 55 minucie – podczas gry 5 na 4 – bramkarza „Szarotek” strzałem z dystansu pokonał Mathias Lehtonen. W 58 minucie koronkową akcję pierwszej formacji GKS zakończył Kolusz, a w 58 minucie efektownym trafieniem w górny róg bramki Podhala wynik ustalił Jakimenko.

W 3 tercji Podhale straciło też Adriana Słowakiewicza, który zjechał do szatni z rozciętym łukiem brwiowym.

GKS Katowice – Tauron Podhale Nowy Targ 8:0 (3:0, 1:0, 4:0)

1:0 Kolusz – Wronka, Fraszko(0:40)

2:0 Michalski – Smal, Valtola (6:01)

3:0 Hudson – Fraszko, Wronka (19:40, 5/4)

4:0 Saarelainen – Monto, Kruczek (21:38)

5:0 Saarelainen – Wajda, Monto (44:27)

6:0 Lehtonen – Rompkowsi (54:48, 5/4)

7:0 Kolusz – Fraszko, Jakimenko (56:03)

8:0 Jakimenko – Wronka(57:56)

Katowice: Miarka – Rompkowski, Jakimenko, Fraszko, Lehtonen, Wronka – Kruczek, Wajda, Eriksson, Michalski, Saarelainen – Hudson, Wanacki, Krężołek, Monto, Kolusz – Musioł, Valtola, Bepierszcz, Smal, Prokurat.

Podhale: Bizub – Tomasik, Mrugała, F. Kapica, Neupauer, Czwanczikow – Jelszanski, Vorlab, Wielkiewicz, Bryniczka, B. Wsół – P. Wsół, Kamieniecki, Worwa, Słowakiewicz, Siuty oraz Bochnak, J. Malasinski, Saroka.

Sędziowali Bartosz Kaczmarek, Sebastian Kłaczynski.

Kary: 4-14 min.

Stanlej 18.01.2022
| |

Niewiem ile zarząd Podhala obiecał w kontrakcie Koluszowi ale to raczej wyrzucone pieniądze.
On tak jak Wronka, Jaśkiewicz, Michalski , Brynkus itp. potrafi grać ale PRZECIW Podhalu. To samo było dwa sezony wstecz.
I nie piszcie proszę że był u nas najlepiej punktującym zawodnikiem bo mam oczy i widzę jak gra w Katowicach a jak się ślizgał w Podhalu (w ostatnim meczu przeciw unii to się nóż w kieszeni otwierał bo grał na ich korzyść a większość straconych bramek  z początku sezonu też przez niego jak grał w obronie).
Nie wiem jakie ma plany Zarząd na przyszły sezon ale myślę że te pieniądze lepiej wydać na PORZĄDNEGO trenera który potrafi z tej drużyny zrobić medalistę (bo drużyna ma potencjał) niż na tych judasy kturzy do Podhala wracają tylko po wypłaty i aby przetrwać sezon.
A tak wogóle jakim trzeba być ciu..lem żeby tak pastwić się nad leżącą drużyną z której się wywodzi – mam nadzieje że Kato dostaną lanie w PO i nic nie ugrają choć to raczej niemożliwe bo pasiaki też ze śląska i nie dopuszcą do tego żeby medal nie został na śląsku