Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. Bolesna lekcja hokeja

Dnia: niedziela 16 października 2022, Autor: Maciej Zubek

W 13 kolejce rozgrywek Polskiej Hokej Ligi hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ wysoko ulegli na własnym lodowisku Comarch Cracovii.

To Podhale pierwsze miało okazje by otworzyć wynik tego spotkania, ale pojedynek z Davidem Zabolotnym przegrał Rene Svitana. Skuteczna w swoim pierwszym ataku na bramkę gospodarzy była za to Cracovia. Gol Marka Racuka był konsekwencją indywidualnego błędu Ondreja Vorlaba. W 7 minucie prowadzenie „Pasów” podwyższył wychowanek „Szarotek” Patryk Wronka i miejsce Pawła Bizuba w bramce Podhala zajął Szymon Klimowski. Czyste konto zachował on niespełna 6 minut. Po tym okresie sposób na niego znalazł Stephan Csamango. Nowotarżanie gola w tej odsłonie nie potrafili zdobyć nawet wówczas gdy dwukrotnie grali w liczebnej przewadze.

Kolejny okres gry 5 na 4 Podhalanie zmarnowali na początku drugiej tercji. Swojej liczebnej przewagi nie wykorzystała też Cracovia, ale chwile po tym jak na lód wrócił ukarany gracz Podhala, na 0:4 trafił kolejny nowotarżanin w krakowskich barwach Damian Kapica, któremu świetnie zza bramki asystował Vojtek Polak. Kolejną okazję na gola Cracovia miała w 35 minucie kiedy grała jednego mniej. Martin Kasperlik w sytuacji sam na sam z Klimowskim nie trafił jednak w bramkę. Minutę potem „Pasy” dopięły swego i bliska trafił Patrik Husak. W 37 minucie gospodarze sami sobie strzelili gola. Po uderzeniu Jakuba Saura, Robert Mrugała trącił krążek ręką i ten wpadł za plecy Klimowskiego. Strzelanie goli w tej tercji efektownie zakończył Wronka. Co prawda do bramki Podhala trafił jeszcze Kasperlik, ale sędziowie po analizie video orzekli że było to już po syrenie kończącej tą odsłonę.

W trzeciej tercji goście już mocno spuścili z tonu. To przełożyło się na okazje Podhala i w 51 minucie honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył w tym meczu Bartłomiej Wsół. Ostatnie słowo należało jednak do gości, a konkretnie do Roberta Arraka.

Tauron Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 1:8 (0:3, 0:4, 1:1)

0:1 Racuk – Brynkus, Csamango (02:25)

0:2 Wronka – Kapica, Polak (06:41)

0:3 Csamango – Brynkus (13:09)

0:4 Kapica – Wronka, Polak (27:59)

0:5 Husak – Kapica, Wronka (35:17)

0:6 Saur (36:18)

0:7 Wronka – Polak, Sawicki (37:34)

1:7 B. Wsół – Kamiński, Słowakiewicz (50:41)

1:8 Arrak – Saur, Dziurdzia (59:45)

Podhale: Bizub (od 7 min Klimowski) – Mrugała, Jelinek, Worwa, Neupauer, Wielkiewicz – Zorko, Aleksandrow, B. Wsół, Słowakiewicz, Kamiński – P. Wsół, Vorlab, Bochnak, Worona, Maunula oraz Szlembarski, Fric, Svitana, Przygodzki.

Cracovia: Zabolotny – Jeżek, Tynka, Kasperlik, Rac, Sawicki – Husak, Nemec, Wronka, Polak, Kapica – Saur, Gula, Brynkus, Racuk, Csamango oraz Michalski, Arrak Dziurdzia.

Sędziowali: Sebastian Kryś, Przemysław Gabryszak. Widzów: 500. Kary: 2-10 min.

No Comment.

Reklama

Partnerzy