HOKEJ. I znów skończyło się tylko na pochwałach

Dnia: piątek 9 grudnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Kolejny raz dobra gra hokeistów Podhala Nowy Targ nie przełożyła się na zdobycz punktową. W meczu 30. kolejki spotkań PHL „Szarotki” we własnej hali przegrały z GKS Tychy. To już 19. z rzędu porażka nowotarżan.

Po pierwszej tercji goście prowadzili 1:0 po świetnej, indywidualnej akcji Jena Dupuya, który najpierw na środku lodowiska efektownie ograł Etu Moksunena, a następnie wygrał pojedynek 1 na 1 z Pawłem Bizubem.

W drugiej tercji to gospodarze pierwsi cieszyli się z gola, po składnie rozegranej grze w liczebnej przewadze i trafieniu Alexa Maunuli. Tyszanie szybko – bo już po 65 sekundach – odpowiedzieli golem na 2:1. Po kontrataku na listę strzelców wpisał się Alexander Bovin.

Na początku ostatniej odsłony tego spotkania na 3:1 prowadzenie tyszan podwyższył Mateusz Gościński, który wykazał się sprytem pod bramką Podhala, lekko trącił krążek i ten wpadł za plecy Bizuba. Po chwili w słupek trafił Bovin. W 48. minucie tyszanie w odstępie 15. sekund złapali dwie kary. Dodatkowo trener Belavskis zdecydował się na manewr gry bez bramkarza. Nowotarżanie przez 105 sekund grali więc 6 na 3, ostrzeliwując w tym czasie bramkę GKS. Fucik okazał się jednak zaporą nie do przebycia. W końcówce szkoleniowiec “Szarotek” ponownie próbował tego samego manewru i tym razem skończyło się to stratą kolejnych dwóch goli.

Tauron Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

0:1 Dupuy – Bagin (8:09)

1:1 Maunula – Przygodzki, Wielkiewicz (33:55 5/4)

1:2 Bovin – Mroczkowski, Dupuy (35:00)

1:3 Gościmski – Bukowski, Starzyński (42:15)

1:4 Szturc (58:45, 5/6 – do pustej bramki)

1:5 Dupuy – Bovin (59:30, 5/6 – do pustej bramki)

Podhale: Bizub – Tomasik, Kudin, Kamiński, Neupauer, Wielkiewicz – Moksunen, Zorko, Fric, Słowakiewicz, Worona – Vorlab, Aleksandrow, Przygodzki, Svitana, Maunula – Voronin, Kapica, Saroka, J. Malasiński.