HOKEJ. Mała niespodzianka „Szarotek”, a mogła być wielka.

Dnia: piątek 4 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Na rozpoczęcie 3 rundy rozgrywek Polskiej Hokej Ligi hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ przegrali – po dogrywce – wyjazdowe spotkanie z Re Plast Unią 0święcim. Uczucie niedosyt zostawia po sobie fakt, że nowotarżanie prowadzili w tym meczu już 3:0!

Po pierwszej tercji „Szarotki” miały już dwa gole zaliczki, po dwóch trafieniach Alexa Maunuli. W pierwszym przypadku – w 9 minucie – Fin dobił strzał Ondreja Vorlaba, z kolei trafienie numer dwa – w 14 minucie – to już efekt jego indywidualnej akcji. Swoje szanse bramkowe w tej odsłonie mieli i gospodarze. Bezbłędny w swoich interwencjach był jednak Szymon Klimowski, któremu sprzyjało też szczęście: raz w sukurs przyszła mu poprzeczka, a raz słupek.

W 25 minucie Podhale prowadziło już 3:0! Tym razem sprytem wykazał się Oleksji Worona, który objechał bramkę Unii i „od zakrystii” pokonał Roberta Kowalówkę. Potem „Szarotki” złapały dwie kary z rzędu. Z pierwszego liczebnego osłabienia się wybroniły, ale za drugim razem już napór oświęcimian przyniósł efekt w postaci trafienia Krystiana Dziubińskiego. Oświęcimianie poszli za ciosem i jeszcze przed końcem drugiej tercji straty odrobili. Najpierw Sołtys skorzystał z błędu Klimowskiego, a ledwie 27 sekund później najmniejszych szans bramkarzowi Podhala nie dał Łukasz Krzemień.

Od początku trzeciej tercji inicjatywa należała do oświęcimian, ale i Podhale groźnie kontrowało. W 52 minucie pojedynek 1 na 1 z Kowalówką wygrał Klimowski. W 57 minucie Fabian Kapica dopadł przed bramką Unii do bezpańskiego krążka, oddal precyzyjny strzał i Podhale znów prowadziło. Unia jednak błyskawicznie odpowiedziała golem, debiutującego w ich barwach Gaborenki. W 58 minucie karę złapał Maunula, ale Podhale przetrwało do końca regulaminowego czasu gry.

W 67 sekundzie dogrywki wygraną Unii zapewnił jednak Padakin.

Re Plast Unia Oświęcim – Tauron Podhale Nowy Targ 5:4 po dogrywce (0:2, 3:1, 1:1, d. 1:0)

0:1 Maunula – Vorlab, P. Wsół (08:27)

0:2 Maunula – Vorona, Fric (13:39)

0:3 Worona – Vorlab, Maunula (25:17)

1:3 Dziubiński (29:36, 5/4)

2:3 Sołtys – Kowalówka, Krzemień (37:20)

3:3 Krzemień – Kowalówka, Bezuska (38:47)

3:4 F. Kapica – Kamiński (56:58)

4:4 Gaborenko – Padakin (57:25)

5:4 Padakin 61:07.

Podhale: Klimowski – Jelinek, Mrugała, F. Kapica, Neupauer, Svitana – Vorlab, P. Wsół, Kamiński, Tomasik, Słowakiewicz – Moksunen, Aleksandrow, Fric, Vorona, Maunula oraz Zorko, W. Bochnak, Worwa, Saroka.

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski oraz Paweł Kosidło. Kary: 2-6 min.