HOKEJ MPJ. Kosztowne błędy

Dnia: środa 22 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ w drugim meczu turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów Starszych przegrali z Comarch Cracovią Kraków.

Pierwsza tercja niemrawa w wykonaniu nowotarżan, co skutkowało stratą gola w 8. minucie. Zaraz po wybronieniu przez „Szarotki” liczebnego osłabienia, niesygnalizowany strzał spod linii niebieskiej Artema Iszczenko, zaskoczył zasłoniętego Kacpra Zająca.

Straty i to z nawiązką podopieczni Jacka Szopińskiego odrobili w tercji drugiej. Wyrównał w 31. minucie po akcji z Łukaszem Długopolskim, Kacper Malasiński. W 39. minucie – w momencie kiedy Podhale grało z przewagą jednego zawodnika – to Długopolski wpisał się na listę strzelców, po przytomnym dograniu Krzysztofa Jarczyka.

Na początku tercji trzeciej Podhalanie zmarnowali kilka szans na podwyższenie wyniku, co srodze się zemściło. Po serii błędów w defensywie nowotarskich graczy w 52. minucie do stanu 2:2 doprowadził Szymon Gumiński. Odpowiedź „Szarotek” przyszła po niespełna 4. minutach. Świetna indywidualna akcja Marata Saroki dała nowotarżanom gola numer trzy. Za moment dwuminutową karę załapał jednak Malasiński. Krakowianie z tego skorzystali i Herman Bryzgalalu wyrównał na 4:4. Kiedy wydawało się że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka, nieszczęśliwa interwencja Zająca po strzale Kamila Mentla dała wygraną „Pasom”

Najlepszym graczem Podhala w tym meczu został Kacper Malasiński.

MMKS Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 3:4 (0:1, 2:0, 1:3)

0:1 Iszczenko 7:42

1:1 K. Malasiński – Długopolski, Szlembarski 30:27

2:1 Długopolski – Jarczyk 38:13

2:2 Gumiński 52:02

3:2 Saroka – Jarczyk 55:52

3:3 Bryzgalalu – Sapehin, Shatilov 58:08

3:4 Mentel 59:50

Podhale: Zając – Sarniak, Szlembarski, Długopolski, K. Malasiński, Jarczyk – Pudzisz, Nykaza, Hrebeniuk, Serhienko, Saroka – Bury, Bryniarski, Luberda, Żółtek, Worwa oraz Rączka, Łojas.