Search in content
Post Type Selectors

HOKEJ MPJ. „Szarotki” powalczą o medale

Dnia: środa 6 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ odnieśli drugie grupowe zwycięstwo w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów czym zapewnili sobie już awans do półfinałów.

Spotkanie z Unią Oświęcim świetnie się dla Podhala rozpoczęło. Gospodarze już w 4 min objęli prowadzenie, wykorzystując swoją pierwszą grę w liczebnej przewadze. Na listę strzelców – efektownym uderzeniem w górny róg bramki unitów – popisał się Fabian Kapica. Za moment oświęcimianie mieli doskonałą okazję by wyrównać. Przez 2 minuty grali w podwójnej liczebnej przewadze, jednak bez bramkowego efektu. Za to w 19 min Podhale podwyższyło na 2:0, za sprawą Marata Saroki i jego indywidualnej akcji.

Swoją dużą przewagę w tercji drugiej nowotarżanie udokumentowali golem numer trzy, autorstwa Wiktora Bochnaka, który w 31 minucie w pojedynkę wymanewrował defensywę oświęcimian. W wielu innych sytuacjach pod bramką przeciwnika, gospodarzom zabrakło skuteczności.

Na kolejnego gola przyszło czekać kibicom do 55 minuty. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Maciaś, po wymianie podań z Bochnakiem. 69 sekund później swoje drugie trafienie w meczu, a piąte dla Podhala zaliczył – po kolejnej efektownej solowej akcji – Saroka, a w 57 minucie dublet ustrzelił Bochnak, pieczętując tym samym efektowne zwycięstwo gospodarzy.

MMKS Podhale Nowy Targ – Unia Oświęcim 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

1:0 F. Kapica (3:10, 5/4)

2:0 Saroka – Malasinski, Valtonen (18:31)

3:0 Bochnak – T. Kapica (30:02)

4:0 Maciaś – Bochnak (54:15)

5:0 Saroka – Szlembarski (55:24)

6:0 Bochnak (57:00)

Podhale: Polak – Żurawski, F. Kapica, Maciaś, T. Kapica, Bochnak – Szlembarski, Sarniak, Saroka, Malasinski, Valtonen – Sulka, Bury, Plewa, Worwa, Długopolski oraz Trzebunia, Pudzisz.

Sędziował Przemysław Gabryszak.

Kary: 20-8 min.

W innych meczach: Zagłębie Sosnowiec – KS Katowice Naprzód Janów 7:3, Sokoły Toruń – Cracovia Kraków 3:4 po karnych, Niedźwiadki Sanok – Polonia Bytom 4:1.