Search in content
Post Type Selectors

HOKEJ MPJ. Wygrana na starcie

Dnia: wtorek 21 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Bardzo udanie turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów rozpoczęli hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ. Podopieczni trenera Jacka Szopińskiego w swoim pierwszym spotkaniu pokonali 4:0, współgospodarza turnieju drużynę KS Katowice Naprzód Janów.

Kluczem do zwycięstwa nowotarżan była skuteczność w ofensywie – głównie podczas gry w okresach liczebnych przewag – oraz świetna postawa w bramce Kacpra Zająca.

Pierwszego gola w tym spotkaniu doczekaliśmy się równo w jego połowie. Kiedy na ławce kar przebywał jeden z graczy gospodarzy, spod linii niebieskiej strzał oddał Kacper Malasiński, a tuż przed interweniującym bramkarzem tor lotu krążka zmienił jeszcze Karol Sarniak.

Początek trzeciej tercji to napór katowiczan, który skutecznie jednak odpierał Zając. Nowotarżanie czyhali na swoją okazję i się doczekali. W 50. minucie podczas sygnalizowanej kary dla katowiczan, na listę strzelców wpisał się Łukasz Długopolski. Podhalanie poszli za ciosem i po upływie niespełna kolejnych 2 minut na 3:0 podwyższył Damian Rączka. Kropkę nad i, postawił w 54. minucie Kacper Malasiński. Kolejny raz Podhala skorzystało z gry o jednego zawodnika więcej na tafli.

MMKS Podhale Nowy Targ – KS Katowice Naprzód Janów 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

1:0 Sarniak – K. Malasiński, Szlembarski 29:54, 5/4

2:0 Długopolski – Sarniak, Saroka 49:08

3:0 Rączka – Saroka 50:31

4:0 K. Malasiński – Długopolski, Szlembarski 53:43, 5/4

4:1 Hoffman – Maciaś, Ciepielewski 59:55

Podhale: Zając – Sarniak, Szlembarski, Długopolski, K. Malasiński, Jarczyk – Pudzisz, Nykaza, Hrebeniuk, Serhienko, Saroka – Bury, Bryniarski, Luberda, Żółtek, Worwa oraz Rączka, Łojas.