Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ MPMł. Efektowne otwarcie mistrzostw przez młodych hokeistów MMKS

Dnia: wtorek 28 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Od efektownej wygranej udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Młodzików rozpoczęli hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ. Podopieczni Marka Ziętary pokonali 6:1 drużynę KS Katowice Naprzód Janów.

W pierwszej tercji prowadzenie Podhalu dał Węglarczyk, który podczas gry swojego zespołu w liczebnej przewadze popisał się sprytnym strzałem z backhandu.

Na kolejną bramkę czekaliśmy do 29. minuty. Wtedy Rusnak popisał się skuteczną dobitką po strzale Wsóła. Ten drugi w 34. minucie sam wpisał się na listę strzelców, pokonując „na raty” bramkarza rywali.

Strzelanie bramek nowotarżanie kontynuowali w tercji 3. Na 4:0 podwyższył Kopytko, po przytomnym podaniu od Błacha. 76 sekund potem Gaudych wykorzystał dogranie zza bramki od Wsóła i trafił na 5:0. W 57. minucie kolejną świetną indywidualną akcją popisał się Wsół i zaliczył swoje drugie trafienie w meczu. 14 sekund przed syreną końcową goście zmniejszyli rozmiary porażki.

– Przyznam, że trochę obawialiśmy się tego meczu. Raz że zawsze pierwszy mecz w turnieju jest trudny, a dwa że nie mieliśmy okazji grać z Naprzodem w sezonie zasadniczym i tak naprawdę nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Pierwsza tercja taka rozpoznawcza w wykonaniu obu drużyn. Bardzo wyrównana. W drugiej wydaje mi się, że gol na 3:0 był kluczowy. Od tego momentu już kontrolowaliśmy to spotkania, a w 3 tercji dowiedliśmy swoją dominację – ocenił trener Marek Ziętara.

Najlepszym graczem Podhala w tym meczu został wybrany Uladzimir Czyrkin

MMKS Podhale Nowy Targ – KS Katowice Naprzód Janów 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

1:0 Węglarczyk – Błach (6:15 5/4)
2:0 Rusnak – Czyrkin, Wsół (28:28)
3:0 Wsół – Rusnak, Czyrkin (33:56)
4:0 Kopytko – Błach, Sroka (44:26)
5:0 Gudych – Wsół, Czyrkin (45:42)
6:0 Wsół (56:02)
6:1 Apiacionak (59:36)

MMKS Podhale: Brynczka – Weglarczyk, Gercyk, Kopytko, Błach, Sroka – Kowalenko, Gudych, Rusnak, Czyrkin, Wsół – Stanek, Gach, Kolendowicz, Michalski, Nikoliszyn – Budzyk

No Comment.

Reklama

Partnerzy