Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ MPMł. Wyrównany, ale przegrany bój z gospodarzami

Dnia: środa 29 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

W swoim drugim spotkaniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski młodzików hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ przegrali 1:2 z JKH Jastrzębiem.

Spotkanie bardzo wyrównane. Po pierwszej tercji prowadzili – od 12. minuty – jastrzębianie, po efektownym strzale Kamieniewa. Na początku drugiej tercji nowotarżanie, grając w liczebnym osłabieniu, przeżywali trudne chwile pod własną bramką, ale – głównie dzięki świetnej postawie Brynczki – przetrwali napór rywala. Za to w 26. minucie kiedy to „Szarotki” miały przewagę jednego zawodnika, stan meczu na 1:1 wyrównał precyzyjnym strzałem Kopytko. W 3. tercji w dalszym ciągu ani jednej ani drugiej stronie nie udało się zaznaczyć swojej dominacji. W 53. minucie to jednak jastrzębianie zadali jednak decydujący cios. W końcówce nowotarżanie jeszcze – grając w przewadze – próbowali manewru z wycofaniem bramkarza, ale bez powodzenia.

– Przede wszystkim do było bardzo dobre spotkanie, zwłaszcza jak na tę kategorię wiekową. Jedna i druga drużyna miała swoje momenty. Szkoda, że do poziomu spotkania nie dostosowali się sędziowie. Szczególnie w końcówce w moim odczuciu należały się nam jak nie dwa, to przynajmniej jeden rzut karny. Niestety najpierw ewidentny faul na naszym zawodniku, a potem niedozwolone zagranie zawodnika JKH we własnym polu bramkowym, jakimś sposobem uszło reakcji sędziów. Trudno. Gramy dalej. Przed nami spotkanie z Toruniem. Chcemy je wygrać i awansować do najlepszej 4 turnieju – ocenił trener Marek Ziętara.

Najlepszym graczem meczu w szeregach Podhala został Filip Kopytko.

JKH Jastrzębie – MMKS Podhale 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

1:0 Kamieniew – Osiadły (11:26)

1:1 Kopytko – Hertsyk (25:19, 5/4)

2:1 Wolak – Czyż (52:28)

Podhale: Brynczka – Węglarczyk, Hertsyk, Kopytko, Błach, Sroka – Kovalenko, Gaudych, Rusnak, Czyrkin, Wsół – Stanek, Gach, Budzyk, Michalski, Kolendowicz.

No Comment.

Reklama

Partnerzy