Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. Najazd fanów „Szarotek” na Sosnowiec nie pomógł. Piłkarska porażka.

Dnia: niedziela 3 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Po trzech z rzędu zwycięstwa hokeiści PZU Podhala Nowy Targ, w meczu 25. kolejki Tauron Hokej Ligi przegrali w Sosnowcu z Zagłębiem w iście piłkarskich rozmiarach 0:1

Z trybun stadionu Zimowego w Sosnowcu, który wypełnił się do ostatniego miejsca, hokeistów Podhala wspierała ponad 200 (!) osobowa grupa fanów!

Pierwsze dwie tercje goli nie przyniosły, choć szans na ich zdobycie z obu stron nie brakowało. Główną rolę odgrywali obaj bramkarze.

W pierwszej odsłonie dla Podhala najlepszą okazję miał Jakub Worwa, który po świetnym podaniu od Patryka Wronki, znalazł się sam przez Patrikiem Spesnym, ale nie potrafił go pokonać. Wcześniej w słupek sosnowieckiej bramki trafił Damian Tomasik.

W drugiej tercji w okresie gry „szarotek” w liczebnej przewadze z bliska uderzał Michael Cichy, ale Spesny zdołał się przemieścić w bramce Zagłębia i zatrzymał krążek. W końcówce tej części spotkania do Podhala dwukrotnie uśmiechnęło się szczęścia. W odstępie paru chwil słupek bramki Bizuba ostemplował Dominik Nahunko, a poprzeczkę Patryk Krężołek.

Na początku tercji trzeciej Bartłomiej Neupauer zbyt długo zwlekał ze strzałem, czy ułatwił interwencję Spesnemu. W 53. minucie sam na bramkę Zagłębia pognał Filip Wielkiewicz, ale i on sposobu na golkiper Zagłębia nie znalazł. Te niewykorzystane sytuacje srodze się na Podhalu zemściły i w 55. minucie gola – jak się okazało na wagę zwycięstwa – zdobył dla sosnowiczan Michał Kotlorz.

W końcówce Podhale próbowało jeszcze manewru z wycofaniem bramkarza, ale bez powodzenia.

Zagłębie Sosnowiec – PZU Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

1:0 Kotlorz – Szturc, Krężołek (54:20)

Podhale: Bizub – Pangiełow Jułdaszew, Tomasik, Worwa, Wronka, Neupauer – Słowakiewicz, Kania, Szczechura, Cichy, Themar – Kudin, Zalamay, Wielkiewicz, Lorraine, Szczerba oraz Horzelski, Jarczyk, Paranica.

Sędziowali: Patryk Pyrskała, Mateusz Krzywda.

Kary: 4-4 min.

No Comment.

Reklama

Partnerzy