Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. „Pasy” wzięły rewanż

Dnia: piątek 3 grudnia 2021, Autor: Maciej Zubek

W W meczu 26 kolejki rozgrywek Polskiej Hokej Ligi hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ przegrali wyjazdowe spotkanie z Comarch Cracovią. Tym samym „Pasy” zrewanżowały się „Szarotkom” za porażkę z drugiej rundy.

Do składu Podhala powrócił w tym meczu kontuzjowany przez ostatnie parę tygodni Robert Mrugała.

Już w 113 sekundzie Cracovia otwarła wynik. Gola (pierwszego w sezonie) zdobył dla gospodarzy – po akcji ze Stephanem Csamango – wychowanek Podhala, Sebastian Brynkus. W kolejnych fragmentach pierwszej odsłony posypały się kary. Szczególnie gospodarze seryjnie zaczęli je łapać. Nowotarżanie długo byli jednak szalenie nieporadni w okresach gry w liczebnej przewadze, ale na 12 sekund przed syreną kończącą pierwszą tercję, Łukasz Siuty wepchnął krążek za plecy Davida Zabolotnego.

W II tercji gole – konkretnie dwa – zdobywała już tylko Cracovia. Autorem pierwszego z nich był – przy biernej postawie nowotarskiej defensywy – Jewgienij Bodrow. Drugie trafienie to z kolei konsekwencja indywidualnego błędu Damiana Szurowskiego, po którym Brynkus wygrał pojedynek sam na sam z Pawłem Bizubem.

W trzeciej tercji gospodarze już kontrolowali w pełni przebieg wydarzeń na tafli, a w 46 minucie przypieczętowali wygraną. Niemal równo z końcem kary Bartłomieja Wsoła, do bramki Podhala mocnym strzałem spod linii niebieskiej trafił Artem Woroszyłow.

Comarch Cracovia – Tauron Podhale Nowy Targ 4:1 (1:1, 2:0,1:0)

1:0 Brynkus – Csamango (1:53)
1:1 Siuty – Kolusz, Tomasik (19:48, 5/4)
2:1 Bodrow – Ismagiłow, Woroszyłow (24:13)
3:1 Brynkus (34:28)
4:1 Woroszyłow – Ismagiłow, Jacenko (45:26)

Podhale: Bizub – Tomasik, Mrugała, Bondaruk, Neupauer, Kolusz – Vorlab, Szurowski, B. Wsół, Czwanczikow, Wielkiewicz – Sulka, P. Wsół, Worwa, Słowakiewicz, Siuty – Kamieniecki, Saroka, Kapica, Bochnak.
Sędziowali Daniel Lipinski, Paweł Kasprzyk. Kary: 17-6 min.

No Comment.

Reklama

Partnerzy