Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. Pierwsza wyjazdowa wygrana „Szarotek”

Dnia: piątek 27 października 2023, Autor: Maciej Zubek

Hokeiści PZU Podhale Nowy Targ po raz pierwszy w tym sezonie odnieśli wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach Tauron Hokej Ligi. „Szarotki” w Toruniu pokonały gospodarzy 6:4.

W zwycięstwie „Szarotkom” nie przeszkodziły problemy kadrowe, które wciąż nękają zespół Sami Hirvonena. Do Torunia nowotarżanie udali się w sile 18 zawodników. Do kontuzjowanych od dłuższego czasu Damiana Kapicy, Roberta Mrugały i Johana Lorraine, dołączył Filip Wielkiewicz, który urazu nabawił się na czwartkowym treningu.

Początek marzenie dla Podhala, które po niespełna 3 minutach prowadziło 3:0 (!). Wynik otworzył już w 59. sekundzie Marcin Horzelski, który popisał się mocnym, precyzyjnym uderzeniem z dystansu. Potem – po świetnym podaniu od Jakuba Worwy – Bartłomiej Neupauer w ładnym stylu wygrał pojedynek jeden na jeden z toruńskim bramkarzem, a po upływie kolejnych 20 sekund Andriej Themar skutecznie dobił strzał Michaela Cichego.

W miarę upływu czasu pierwszej tercji, coraz śmielej w ofensywie poczynać sobie zaczęli torunianie i efektem tego było trafienie – przy sygnalizowanej karze dla Podhala – Mikałaja Sytego, który trafił pod poprzeczkę nowotarskiej bramki. „Szarotki” mogły szybko odpowiedzieć, ale przy strzale Alexandra Szczechury świetnie interweniował Mateusz Studziński.

Zapędy torunian nowotarżanie ostudzili na początku drugiej tercji, kiedy po kontrataku i kolejnej asyście Worwy prowadzenie „Szarotek” na 4:1 podwyższył Patryk Wronka. Torunianie nie złożyli jednak broni i w 26. minucie zmniejszyli dystans do przyjezdnych, wykorzystując podwójną liczebną przewagę. Z ostrego kąta Pawła Bizuba zaskoczył Riku Tiainen. W 33. minucie to Podhale skorzystało z osłabienia rywala, i po przytomnym zagraniu Wronki, sprytem pod bramką torunian wykazał się Phil Kiss. Ostatnie słowo w tej tercji należało do gospodarzy, konkretnie do Tiainena, który w 39. minucie zdobył swojego drugiego w meczu gola, wygrywając pojedynek z Bizubem.

Trzecia tercja podobnie jak dwie poprzednie zaczęła się od gola dla Podhala. Z kolejnego świetnego podania Wronki skorzystał tym razem Neupauer. Gospodarzy stać już było tylko na zmniejszenie rozmiarów przegranej.

Energa Toruń – PZU Podhale Nowy Targ 4:6 (1:3, 2:2, 1:1)

0:1 Horzelski – Szczechura, Kiss (0:59)

0:2 Neupauer – Worwa (02:05)

0:3 Themar – Kiss, Cichy (02:25)

1:3 Syty – Baszyrow, Prokurat (14:50)

1:4 Wronka – Worwa, Pangiełow Jułdaszew (21:36)

2:4 Tiainen – Behm, Zieliński (26:20, 5/3)

2:5 Kiss – Wronka, Zalmay (32:02, 5/4),

3:5 Tiainen – Behm (38:51)

3:6 Neupauer – Wronka, Worwa (44:40)

4:6 Gimiński – Syty, Jaworski (48:11)

Podhale: Bizub – Pangiełow Jułdaszew, Tomasik, Wronka, Neupauer, Worwa – Horzelski, Kiss, Themar, Cichy, Szczechura – Kudin, Zalmay, Kamiński, Saroka, Paranica oraz Słowakiewicz.

Sędziowali Paweł Pomorzewski, Michał Baca.

No Comment.

Reklama

Partnerzy