Post Type Selectors

Hokej. Porażka na pożegnanie roku

Dnia: czwartek 30 grudnia 2021, Autor: Maciej Zubek

HOKEJ. W ostatnim w 2021 roku ligowym spotkaniu hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ nie sprostali w Katowicach drużynie GKS.

To było zaległe spotkanie 28 kolejki, które w pierwszym terminie nie mogło dojść do skutku ze względu na zakażenia COVID 19 wśród zawodników GKS.

W składzie Podhala zadebiutował w tym meczu Rosjanin Paweł Jeleszański.

Po pierwszej tercji – która specjalnie nie obfitowała w sytuacje bramkowe – katowiczanie prowadzili 1:0 po golu z 15 minuty wychowanka „Szarotek” Patryka Wronki, który dołożył łopatkę kija do podania Grzegorz Pasiuta. Zespoły grały wówczas w układzie 4 na 4.

W drugiej tercji zaznaczyła się już wyraźna przewaga gospodarzy, udokumentowana golem Macieja Kruczka (kolejne świetne dogranie Pasiuta), w momencie gry katowiczan w liczebnej przewadze. W kilku innych sytuacjach, świetnie w bramce Podhala interweniował Paweł Bizub – który tym samym podtrzymał swój zespół “przy życiu”.

Trzecia odsłona zaczęła się od zmarnowanej liczebnej przewagi przez „Szarotki” co też błyskawicznie się zemściło i w 45 min. Jakub Prokurat z bliska dobił skutecznie strzał Alexandera Jakimenko.

W 49 min. to Podhale doczekało się gola. Kasper Bryniczka – po zagraniu Filipa Wielkiewicz – na raty pokonał Johnego Murraya. Potem jeszcze nowotarżanie kilkukrotnie zagrozili bramce gospodarzy, ale bez powodzenia.

Z kolei w końcówce w pościgu Podhalu przeszkodziły kary Adriana Słowakiewicza i Bartłomieja Neupauera.

GKS Katowice – Tauron Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

1:0 Wronka – Pasiut, Vantola (14:30, 4/4)
2:0 Kruczek – Pasiut, Hudson (35:10 5/4)
3:0 Prokurat – Jakimenko (44:44)
3:1 Bryniczka – Wielkiewicz, Czwanczikow (48:56)

GKS: Murray – Rompkowski, Jakimenko, Fraszko, Pasiut, Wronka – Kruczek, Wajda, Eriksson, Monto, Lehtonen – Hudson, Wanacki, Bepierszcz, Krężołek, Smal – Musial, Valtola, Michalski, Mularczyk, Prokurat.

Podhale: Bizub – Tomasik, Mrugała, Bondaruk, Neupauer Czwanczikow – Vorlab, Szurowski, Wielkiewicz, Bryniczka, Kolusz – Sulka, Jelszanski, Worwa, Słowakiewicz, Siuty – P. Wsół, Bochnak, Saroka, F. Kapica, B. Wsół.

Sędziowali: Patryk Pyrskała, Mateusz Krzywda.