HOKEJ. „Światełka” w tunelu wciąż nie widać (Aktualizacja Galeria)

Dnia: piątek 21 października 2022, Autor: Maciej Zubek

Kolejny raz gorycz porażki na własnym lodowisku przyszło przełknąć hokeistom Tauron Podhala Nowy Targ. Tym razem „Szarotki” nie sprostały drużynie Energii Toruń.

Po pierwszej tercji goście mieli już dwa gole zaliczki. W obu przypadkach wykorzystali oni grę w liczebnej przewadze, i w bardzo podobny sposób do bramki Podhala trafiał Illia Korenczuk. Gospodarze za wiele bramkowych okazji w tej odsłonie sobie nie stworzyli. Najlepszą miał Luka Zorko, ale górą w pojedynku z nim był Mateusz Studziński.

Druga tercja remisowa. Oba zespoły zdobyły po 1 bramce, w momencie gry 5 na 4. Najpierw w 34 minucie prowadzenie gości podwyższył Niki Koskinen, dopełniając formalności po podaniu od Eliasa Elomaa. W 36 minucie chwile radości mieli nowotarżanie, po tym jak skuteczny strzał na bramkę gości oddał Rene Svitana.

Tercje trzecią Podhale zaczęło w podwójnym liczebnym osłabieniu. Torunianie błyskawicznie z tego skorzystali i po 19 sekundach od wznowienia gry na 1:4 podwyższył efektownym uderzenie w górny róg bramki gospodarzy Mark Vittanen. Bliźniaczą bramkę zdobył w 49 minucie Patrik Szecsi, z taką tylko różnicą, że zespoły wtedy grały w komplecie.

W 57 minucie drugiego gola dla Podhala zdobył Martin Przygodzki. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, konkretnie do Elomyy, który w 58 minucie przypieczętował zwycięstwo gości.

Tauron Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)

0:1 Korenczuk – K. Kalinowski, Jaworski (04:36, 5/4)
0:2 Korenczuk – K. Kalinowski, M. Kalinowski (8:54, 5/4)
0:3 Koskinen – Elomaa, Jeskanen (30:12, 5/4)
1:3 Svitana – Przygodzki, F. Kapica (35:45, 5/4)
1:4 Vittanen – K. Kalinowski, Elomaa(40:22, 5/3)
1:5 Szecsi – Korenczuk, K. Kalinowski (48:27)
2:5 Przygodzki – Worona, Neupauer (56:28)
2:6 Elomaa – Jaworski, Robertson (57:52, 5/3)

Podhale: Klimowski – Mrugała, Wsół, Kamiński, Neupauer, Wielkiewicz – Zorko, Aleksandrow, F. Kapica, Svitana, Przygodzki – Jelinek, Vorlab, Fric, Słowakiewicz, Maunula – Szlembarski, Saroka, Bochnak, Worona, Worwa.

Toruń: Studziński – Ahonen, Szecsi, M. Kalinowski, K. Kalinowski, Wenker – Augstkalns, Gimiński, Jeskanen, Koskinen, Viitanen – Jaworski, Robertson, Korenczuk, Elomaa, Syty – Schafer, Napiórkowski, Zając, Maćkowski, Olszewski.

Sędziowali: Patryk Pyrskała, Rafał Noworyta.
Kary: 50 (w tym 10 min + kara meczy dla Wielkiewicz za niesportowe zachowanie) -14 min. Widzów: 400

WiernyKibic 21.10.2022
| |

To co pokazali arbitrzy tego spotkania tylko i wyłącznie reprezentuje stan hokeja w polsce. Pomijam fakt naszej drużyny która nie pokazuje dosłownie niczego swoją grą ZERO pomysłu ZERO chęci do gry!!! Czy oni grają za miske ryżu? Kiedy będe nareszcie mógł z uśmiechem na ustach wracać z meczu. Tu pozostaje tylko i wyłącznie frustracja pracą trenera jak i zarządu który nie jest prezesem z pasją do tego jakże ważnego dla naszego miasta sportu. Sugeruję dymisje natychmiastową i wybór kogoś z głową i pomysłem.