Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. „Szarotki” bliskie przełamania

Dnia: niedziela 20 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Do 14 wzrosła liczba kolejnych porażek hokeistów Tauron Podhala w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Swojej postawy w meczu na własnym lodowisku z Comarch Cracovią nowotarżanie wstydzić się na pewno nie muszą.

Już pierwsza tercja mogła się podobać. Oba zespoły były usposobione ofensywnie, stąd co rusz coś się działo pod jedną, bądź drugą bramką. Gole w tej odsłonie padły dwa. Najpierw – w 12. minucie – z prowadzenia cieszyła się Cracovia, po tym jak Jiri Gula oddał skuteczny strzał spod linii niebieskiej. „Szarotki” wyrównały w 17. minucie za sprawą Fabiana Kapicy, który z bliska dopełnił formalności, po przytomnym podaniu od Oleksii Worony.

W drugiej tercji oglądaliśmy tylko jednego gola. Zdobyła go – w 28. minucie – Cracovia, w momencie swojej liczebnej przewagi. Z najbliższej odległości Pawła Bizuba pokonał Martin Kasperlik. Swoje okazje w tej części gry miało także Podhale, ale dobrze dysponowany w bramce Cracovii był Rok Stojanovic.

Na początku trzeciej tercji to Podhale skorzystał z gry 5 na 4 i w 44. minucie na 2:2 trafił po indywidualnej akcji Oleksii Worona. Za moment gospodarze znów grali w liczebnej przewadze, ale tym razem krakowianie się wybronili. Kiedy zespoły grały w komplecie bliski szczęścia było Adrian Słowakiewicz, ale ponownie skutecznie interweniował Stojanovic. W 52 minucie z kolei to Podhalu dopisało szczęście, po tym jak Jakub Saur trafił w poprzeczkę nowotarskiej bramki. Jednak trzy minuty później już nic nie uchroniło gospodarzy od straty trzeciego gola. Kiedy na ławce kar odpoczywał Kapica, Roman Rac skutecznie dobił strzał Saku Kinnunena. Po chwili szansę na podwyższenie prowadzenia „Pasów” miał Radosław Sawicki, ale zwycięsko z pojedynku z nim wyszedł Bizub. 23 sekundy przed końcem Podhale próbowało jeszcze manewru z wycofaniem bramkarza, ale bez powodzenia.

Tauron Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

0:1 Gula – Polak, Jezek (11:49)

1:1 F. Kapica – Słowakiewicz, Worona(16:13)

1:2 Kasperlik – Racuk, Kinnunen (27:50, 5/4)

2:2 Worona – Vorlab (44:11, 5/4)

2:3 Rac – Kinnunen (54:48, 5/4

Podhale: Bizub – Szlembarski, Mrugała, Kamiński, Neupauer, Fric – Vorlab, Zorko, F. Kapica, Worona, Słowakiewicz – Moksunen, Aleksandrow, Przygodzki, Svitana, Maunula oraz Bochnak.

Cracovia: Stojanovic – Kinnunen, Krejci, Rac, Kasperlik, Sawicki – Saur, Gula, Wronka, Polak, Jeżek – Husak, Bdzoch, Nemec, Racuk, Michalski – Dziurdzia, Tynka, Brynkus, Csamango, Arrak.

Sędziowali: Mateusz Bucki, Marcin Polak. Kary: 8-10 min.

No Comment.

Reklama

Partnerzy