Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. „Szarotki” już bez marginesu błędu

Dnia: wtorek 5 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

Hokeiści PZU Podhala Nowy Targ po raz trzeci w ćwierćfinałowej rywalizacji – w której gra toczy się do czterech zwycięstw – przegrali z GKS Tychy. Tym razem we własnej hali.

Początek meczu zdecydowanie dla Podhala, które wspierane z trybun przez komplet publiczności, ruszyło z impetem na bramkę Tomasa Fucika. Ten jednak skutecznie odpierał ataki nowotarżan, którzy też w pierwszych 10 minutach zmarnowali dwa okresy gry w liczebnej przewadze. Kiedy wydawało się że gol dla Podhala to kwestia czasu, zdobyli go… tyszanie. W 13. minucie Roman Rac obsłużony podaniem zza bramki do Christiana Mroczkowskiego pokonał z najbliższej odległości Pawła Bizuba. Potem znów nowotarżanie zmarnowali kilka dobrych okazji, po czym w 19. minucie zostali skarceni przez Radosław Galanta, który uderzył sprzed nóg obrońcy i (po rykoszecie) trafił tuż pod poprzeczkę.

W przerwie między pierwszą, a drugą tercją trenerzy Podhala zdecydowali się na zmianę bramkarza. Miejsce Bizuba zajął Alex Horawski.

Ta odsłona toczyła się pod znakiem optycznej przewagi przyjezdnych, ale to w momencie ich największej dominacji gola kontaktowego – w 35. minucie – zdobyli nowotarżanie. Alex Szczechura najprzytomniej zachował się w zamieszaniu pod bramką GKS. Tyszanie jeszcze w tej tercji zdołali odpowiedzieć za sprawą Jana Jaromerskiego, który na 36. sekund przed końcem tej części spotkania spod linii niebieskiej zaskoczył zasłoniętego Horawskiego.

W trzeciej tercji wydawało się że tyszanie kontrolują to co dzieje się na tafli. W 48. minucie złapali jednak karę i nowotarżanie (wreszcie) z tego skorzystali. Fucika pokonał Patryk Wronka. Wiarę nowotarżan w to że jeszcze nie wszystko stracone tyszanie rozwiali w 54. minucie, kiedy to oni skorzystali z przewagi jednego zawodnika. Szymon Marzec przytomnie dobił krążek, który odbił się od bandy za bramką Podhala.

Mecz numer cztery także w Nowym Targ już we środę.

PZU Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

0:1 Rac – Mroczkowski (12:03)

0:2 Galant – Marzec, Bryk (18:54)

1:2 Szczechura – Cichy (34:09)

1:3 Jeromerski – Tavi, Gościński (39:24)

2:3 Wronka – Neupauer (47:28, 5/4)

2:4 Marzec – Nilsson, Korenczuk (53:44, 5/4)

Podhale: Bizub (od 21. min Horawski) – Tomasik, Pangiełow Jułdaszew, Wielkiewicz, Wronka, Kapica – Horzelski, Kiss, Neupuer, Cichy, Szczechura – Zalamai, Kudin, Worwa, Lorraine, Szczerba oraz Słowakiewicz, Bochnak, Kamiński, Saroka.

Tychy: Fucik – Nilsson, Pociecha, Łyszczarczyk, Komorski, Jeziorski – Jaromersky, Ciura, Gościński, Turkin, Korenczuk – Jaśkiewicz, Bryk, Tavi, Rac, Mroczkowski – Sobecki, Ubowski, Viitanen, Galant, Marzec.

Sędziowali Michał Baca, Rafał Noworyta.

Kary: 12-8 min.

Stan rywalizacji do 4 wygranych: 0:3

No Comment.

Reklama

Partnerzy