Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. Szarotki pogrążają się w kryzysie

Dnia: wtorek 18 października 2022, Autor: Maciej Zubek

Do sześciu wzrosła liczba kolejnych porażek w rozgrywkach PHL hokeistów Tauron Podhale. Tym razem nowotarżanie przegrali rozegrane awansem spotkanie wyjazdowe z Zagłębiem Sosnowiec.

Pierwsze minuty tego spotkania należały do Zagłębia, ale świetnie w bramce „Szarotek” spisywał się Kevin Lindskough. Kiedy zanosiło się na gola dla gospodarzy, zdobyli go nowotarżanie. Był on efektem gry w liczebnej przewadze i trafienia w górny róg bramki Zagłębia autorstwa Rene Svitany. Sosnowiczanie szybko byli bliscy tego by wyrównać. Strzał Jakuba Michałowskiego zatrzymał się na poprzeczce. Po chwili kiedy to Podhalanie bronili się 4 na 5, Łukasz Kamiński niemal przez całe lodowisko jechał sam na bramkę Zagłębia, ale przegrał pojedynek z Patrikiem Spesnym.

W drugiej tercji także padł gol, z taką różnicą że zdobyli go sosnowiczanie. W 34 minucie Lindskougha pokonał po solowej akcji Jarosław Rzeszutko. Swoje szanse w tej odsłonie mieli także i nowotarżanie. Zdecydowanie najlepszą (jeszcze przy wyniku 0:1) Bartłomiej Neupauer, który jednak z najbliższej odległości nie zdołał pokonać Spesznego. Tuż przed drugą w meczu przerwą Podhale straciło Bartłomieja Wsoła, który nabawił się groźnie wyglądającej kontuzji.

W trzeciej tercji trwała wyrównana walka. Okazje było z obu stron, ale bardzo dobrze spisywali się obaj bramkarze. Speszny wygrał m.in. pojedynek ze Woroną, z kolei Lindskough z Dominkiem Nahuńko.

W końcówce to sosnowiczanie przechylili szalę zwycięstwa. W 57 minucie Damian Piotrowicz w pojedynkę poradził sobie z całą formacją „Szarotek” i pokonał Lindskougha. Z kolei 53 sekund przed syreną końcową, w momencie kiedy Podhale grało już bez bramkarza, wygraną gospodarzy przypieczętował Kamil Sikora.

Zagłębie Sosnowiec – Tauron Podhale Nowy Targ 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

0:1 Svitana – F. Kapica, Mrugała (15:34, 5/4)

1:1 Rzeszutko – Piotrowicz, Kogut (33:33)

2:1 Piotrowicz (56:14)

3:1 Sikora – Nahuńko (59:07 – do pustej bramki)

Podhale: Lindskough – Mrugała, P. Wsół, B. Wsół, Neupauer, Wielkiewicz – Zorko, Aleksandrow, F. Kapica, Svitana, Przygodzki – Jelinek, Vorlab, Fric, Słowakiewicz, Maunula oraz Bochnak, Kamiński, Vorona, Worwa.

Sędziowali: Marcin Polak, Paweł Breske.

Kary: 8-10 min.

No Comment.

Reklama

Partnerzy