HOKEJ. „Szarotki” w brązie!

Dnia: niedziela 10 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

W meczu o 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ pokonali Zagłębie Sosnowiec

Zanim w 11 minucie goście – wykorzystując grę w liczebnej przewadze – objęli prowadzenie za sprawą Karola Barana, pojedynek 1 na 1 z bramkarzem Zagłębia przegrał Kacper Maciaś. Sposób na Mikołaja Szczepkowskiego znalazł za to w 12 minucie Kacper Malasinski. 28 sekund przed końcem pierwszej tercji to Podhale wyszło na prowadzenie, wykorzystując karę nałożoną na jednego z zawodników Zagłębia. Świetnie rozegraną akcję pierwszej formacji, sfinalizował Wiktor Bochnak.

Już pierwsza ofensywna akcja „Szarotek” w tercji drugiej, dała im gola numer trzy. Do sosnowieckiej bramki trafił – po kontrataku – Maciaś. Na kolejnego gola czekaliśmy do 37 min. Zdobyli go ponownie nowotarżanie (w liczebnej przewadze) a konkretnie Fabian Kapica, który efektownie przymierzył w samo „okienko”. W 39 min na gospodarz podwyższyli na 5:1, mimo jednego zawodnika mniej na lodzie. Po indywidualnej akcji, drugie trafienie w meczu zapisał na sowim koncie Maciaś.

W trzeciej tercji to sosnowiczanie pierwsi cieszyli się z gola. Sposób na pokonanie bramkarza – zaraz po wygranym „buliku” – znalazł ponownie Baran. Odpowiedział w 53 min swoim trzecim golem w tym spotkaniu Maciaś. W końcówce sosnowiczanie zdołali już tylko zmniejszyć rozmiary swojej przegranej.

MMKS Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 6:4 (2:1, 3:0, 1:3)

0:1 Baran – Ślusarczyk, Baisarovych (10:25, 5/4)

1:1 Malasinski – Sarniak, Szlembarski (11:45)

2:1 Bochnak – F. Kapica, Maciaś (19:32, 5/4)

3:1 Maciaś – F. Kapica (20:17)

4:1 F. Kapica – Michalski, Maciaś (36:53, 5/4)

5:1 Maciaś – Szlembarski, F. Kapica (38:35, 4/5)

5:2 Baran – Ślusarczyk (44:22)

6:2 Maciaś – Michalski, F. Kapica (52:48, 5/4)