Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. „Szarotki” (wreszcie) zwycięskie! Cudowne trafienie Wielkiewicza

Dnia: niedziela 17 września 2023, Autor: Maciej Zubek

W 4 meczu rozgrywek Tauron Hokej Ligi pierwszego w sezonie zwycięstwa doczekali się hokeiści PZU Podhala Nowy Targ. Prowadzeni już samodzielnie przez Rafała Srokę nowotarżanie we własnej hali pokonali 5:3 JKH Jastrzębie!

Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem Podhala 2:1. Wynik w 3. minucie otworzył Wiktor Bochnak, który dopadł do krążka przed bramką JKH, uderzył zza pleców obrońców i zasłonięty Jakub Lackovic nie zdążył z interwencją. 61 sekund później do remisu doprowadził Dominik Paś, dobijając strzał Marcina Kolusza. W 12. minucie na 2:1 trafił, po indywidualnej akcji Patryk Wronka. Jeszcze w końcówce pierwszej odsłony, w sytuacji sam na sam z Lackovicem znalazł się Johan Lorraine, ale to bramkarz gości wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Drugą tercję także lepiej zaczęli nowotarżanie, którzy w 24. minucie wykorzystali liczebną przewagę i za sprawą fenomenalnego trafienia w stylu lacrosse autorstwa Filipa Wielkiewicza, podwyższyli prowadzenie na 3:1. Także efektowny był gol na 4:1 dla gospodarzy, zdobyty w 32. minucie przez Alexandra Szczechurę. Zanim bowiem krążek wpadł po jego strzale do bramki, odbił się jeszcze od poprzeczki. W 35. minucie swojego gola w tej części spotkania zdobyli przyjezdni, za sprawą indywidualnej akcji Jakuba Izvackiego.

Od początku trzeciej tercji goście osiągnęli dużą przewagę i zepchnęli do głębokiej defensywy gospodarzy. Ci próbowali odgryzać się kontratakami i po jedynym z nich Terek Paranica jechał sam na bramkę JKH, ale nie zdołał pokonać Lackovica. Ciężkie chwile Podhalanie przeżywali szczególnie podczas dwóch okresów gry w liczebnym osłabieniu, ale wtedy na wysokości zadania stanął dobrze dysponowany tego dnia w bramce „Szarotek” Kevin Lindskough.

2 minuty i 27 sekund bramkarz „Szarotek” złapał jednak zbyteczną karę. Co więcej, na manewr z grą bez bramkarza zdecydował się trener gości i w momencie gry 6 na 4 przyjezdni złapali kontakt po drugim tego dnia trafieniu Izackiego. 55 sekund przed końcem „Szarotki” przypieczętowały jednak zwycięstwo. Do pustej bramki przyjezdnych trafił Andriej Themar.

PZU Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

1:0 Bochnak (2:57)
1:1 Paś – Starzyński, Kolusz (3:58)
2:1 Wronka (11:21)
3:1 Wielkiewicz – Themar (23:06)
4:1 Szczechura – Cichy, Themar (31:14)
4:2 Izacky – Spirko, Martiska (34:26)
4:3 Izacky – Spirko, Kolusz (38:10, 6/4)
5:3 Themar – Szczechura, Cichy (59:05 – do pustej bramki)

Podhale: Lindskoug – Tomasik, Mrugała, Wielkiewicz, Lorraine, Wronka – Zalamai, Kudin, Szczechura, Cichy, Themar – Horzelski, Słowakiewicz, Bochnak, Neupauer, Worwa oraz Michalski, Kamiński, Saroka, Paranica.

JKH: Lackovic – Viinikainen, Bagin, Urbanowicz, Spirko, Izacky – Wajda, Kolusz, Paś, Starzyński, Rajamaki – Górny, Martiska, Berhards, Arrak, Freidenfelds – Kostek, Kamieniew, Kiełbicki, Jarosz, Zając.

Sędziowali Mateusz Krzywda, Patryk Pyrskała.

Kary: 10-6 min.

Widzów: 1300

No Comment.

Reklama

Partnerzy