Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. “Szarotki” wychodzą na prostą

Dnia: niedziela 29 października 2023, Autor: Maciej Zubek

Hokeiści PZU Podhala Nowy Targ odnieśli 3 z rzędu ligowe zwycięstwo w rozgrywkach Tauron Hokej Ligi. W meczu 16. kolejki nowotarżanie przed własną publicznością pokonali Zagłębie Sosnowiec. Seria zwycięstw pozwoliła “Szarotkom” awansować w tabeli na miejsce 6.

Pierwsza tercja wyrównana, z licznymi sytuacjami z obu stron, ale to Podhale na przerwę zjeżdżało z prowadzeniem 1:0. W 7. minucie świetną kontrę „Szarotek” sfinalizował – po wymianie podań z Andriejem Themarem – Aleksander Szczechura.

Druga odsłona zaczęła się od niewykorzystanego okresu gry w przewadze gospodarzy, którzy przez kilkadziesiąt sekund mieli na lodzie nawet o dwóch graczy więcej. Ta sytuacja szybko się zemściła i w 25. minucie do remisu doprowadził pozostawiony bez opieki pod bramką Podhala Nikita Butsenko. W kolejnych kilku minutach inicjatywa należała to sosnowiczan, ale w 35. minucie fatalny w skutkach błąd popełnił debiutujący w bramce Zagłębia Kanadyjczyk Logan Flodell i prowadzenie Podhalu przywrócił Łukasz Kamiński. Zagłębie odpowiedziało po upływie niespełna dwóch minut. Sosnowiczanie grali wówczas w czwórkę przeciwko trójce nowotarżan i do bramki gospodarzy między parkanami Kevina Lindskouga trafił Dominik Nahunko. Radość gości trwała zaledwie 42. sekundy bowiem po takim czasie gola nr 3 – wyjątkowej urody – dla „Szarotek” zdobył Dmitrii Zalamay

Trzecia tercja zaczęła się od ataków sosnowiczan, ale szybko ich zapędy ostudził – czwartym golem dla gospodarzy – Bartłomiej Neupauer, który w 45. minucie przytomnie dobił odbity od bandy za bramką Zagłębia strzał Damiana Tomasika.

Na 2 minuty i 51 sekund trenerzy Zagłębia zdecydowali się na grę bez bramkarza. Manerw ten się opłacił bo już po 9 sekundach gola kontaktowego dla przyjezdnych zdobył Patryk Krężołek. Sosnowiczanie po upływie kilku sekund powtórzyli tę zagrywkę, ale tym razem przyniosło to efekt odwrotny od zamierzonego bowiem wygraną gospodarzy strzałem do pustej bramki rywala przypieczętował Filip Wielkiewicz.

PZU Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 5:3 (1:0, 2:2, 121)

1:0 Szczechura – Themar, Kiss (06:42)
1:1 Butsenko – Bernacki, Nahunko (24:53)
2:1 Kamiński – Kiss (32:16)
2:2 Nahunko – Charvat, Krężołek (34:04, 4/3)
3:2 Zalmay – Cichy, Kudin (34:46, 4/4)
4:2 Neupauer – Tomasik, Wronka (44:07)
4:3 Krężołek – Kotlorz, Szturc (57:18, 6/5)
5:3 Wielkiewicz – Horzelski 59:59 (5/6)

Podhale: Lindskoug – Pangiełow Jułdaszew, Tomasik, Neupauer, Wronka, Worwa – Horzelski, Kiss, Themar, Cichy, Szczechura – Kudin, Zalmay, Paranica, Lorraine, Wielkiewicz – Kamiński, Saroka, Słowakiewicz.

Zagłębie: Flodell – Saur, Charvat, Krężołek, Tyczyński, Szturc – Andreikiv, Stadel, Salo, Vantola, Lindrgen – Kotlorz, Naróg, Karasiński, Butsenko, Nahunko oraz Krawczyk, Bernacki, Kozłowski, Menc.

Sędziowali: Sebastian Kryś, Krzysztof Kozłowski

Kary: 8 – 10 min.

No Comment.

Reklama

Partnerzy