Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. “Szarotki”urwały punkty obrońcom tytułu

Dnia: wtorek 26 września 2023, Autor: Maciej Zubek

W rozegranym awansem meczu 18. kolejki Tauron Hokej Ligi, hokeiści PZU Podhala Nowy Targ przed własną publicznością przegrali – po golu straconym w dogrywce – z aktualnym mistrzem Polski GKS Katowice.

W drużynie Podhala zadebiutował pozyskany w ostatnich dniach ukraiński obrońca Filip Pangiełow Jułdaszew. Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją do gry wrócił też Kanadyjczyk Phil Kiss.

Bohaterem pierwszej tercji był Grzegorz Pasiut. Kapitan przyjezdnych zdobył bowiem w tej odsłonie oba gole dla swojej drużyny. Najpierw w 4. minucie trafił w „okienko” bramki Podhala, a w 15. minucie zmienił tor lotu krążka po strzale Macieja Kruczka. W między czasie z gola cieszyli się gospodarze po tym jak Damian Kapica z najbliższej odległości pokonał Johna Murraya.

W drugiej tercji znów to gości wyprowadzili pierwszy cios. Po świetnie rozegranej grze w liczebnej przewadze, na listę strzelców, w 29. minucie, wpisał się Santeri Kaponen. Riposta gospodarzy była błyskawiczna. Po 27 sekundach odpowiedział kapitalnym uderzeniem Michael Cichy. „Szarotki” poszły za ciosem i po upływie kolejnych 65. sekund wyrównały stan meczu na 3:3, po tym jak Filip Wielkiewicz tuż przed katowicką bramką dołożył łopatkę kija do strzału Dmitrija Zalamaya.

Efektem dobrej gry nowotarżan w pierwszych minutach tercji trzeciej był gol zdobyty w 44. minucie przez Zalamaya, który popisał się świetną, indywidualną akcją. W kolejnych fragmentach posypały się kary z obu stron. Gospodarze przez pewien czas mieli nawet na lodzie o dwóch zawodników więcej, ale wykorzystać tego nie zdołali. Za to w 53. minucie kiedy na ławce kar odpoczywał jeden z graczy Podhala do remisu 4:4 doprowadził Joona Monto.

Regulaminowy czas gry ostatecznie rozstrzygnięcia nie przyniósł. W 3. minucie dogrywki wygraną przyjezdnym zapewnił z kolei Ben Sokay.

PZU Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 4:5 po dogrywce (1:2, 2:1, 1:1, d. 0:1)

0:1 Pasiut – Fraszko (3:20)
1:1 Kapica – Wielkiewicz, Wronka (11:23)
1:2 Pasiut – Kruczek, Fraszko (14:15)
1:3 Kaponen – Iisakka, Monto (28:38, 5/4)
2:3 Cichy – Szczechura (29:05)
3:3 Wielkiewicz – Zalamay, Kudin (30:10)
4:3 Zalamay (43:55)
4:4 Monto – Kaponen (52:37, 5/4)
4:5 Sokay – Olsson (62:02)

Podhale: Lindskoug – Tomasik, Mrugała, Wielkiewicz, Kapica, Wronka – Zalamay, Kudin, Szczechura, Cichy, Themar – Kiss, Pangałov Judaszew, Worwa, Neupauer, Lorraine – Horzelski, Michalski, Kamiński, Saroka, Bochnak.

Katowice: Murray – Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Michalski – Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato – Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson – Maciaś, Chodor, Kovalczuk, Smal, Kaczyński.

Sędziowali: Rafał Noworyta, Mateusz Bucki.

Kary: 12- 8 min.

No Comment.

Reklama

Partnerzy