HOKEJ. „Tanio skóry nie sprzedali”

Dnia: piątek 2 grudnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Na zakończenie 3. rundy rozgrywek sezonu zasadniczego w PHL hokeiści Tauron Podhala przegrali wyjazdowe starcie z GKS Katowice. Przez pierwsze dwie tercji nowotarżanie byli równorzędnym przeciwnikiem dla aktualnych Mistrzów Polski, którzy dopiero w trzeciej tercji przechylili szalę zwycięstwa.

Mecz zaczął się po myśli nowotarżan, w szeregach których zadebiutował w tym meczu ukraiński obrońca Oleksandr Voronin. W 4. minucie na prowadzenie Podhale wyprowadził Martin Przygodzki, który przytomnie zachował się pod bramką gospodarzy. Potem jednak w krótkim odstępie czasu dwie kary złapał Bartłomiej Neupauer. Pierwsze liczebne osłabienie „Szarotki” przetrwały, ale za drugim razem już do wyrównania doprowadził Bartosz Fraszko. W końcówce pierwszej odsłony to nowotarżanie dwukrotnie grali 5 na 4, ale bez bramkowego efektu.

Także w drugiej tercji „Szarotki” zmarnowały dwa okresy gry z przewagą jednego zawodnika. Co więcej nowotarżanie byli w tym czasie nawet bliscy straty gola, ale pojedynek z Grzegorzem Pasiutem, wygrał Paweł Bizub. Ostatecznie bramek w tej części spotkania nie oglądaliśmy.

Za to już w 39. sekundzie tercji trzeciej to katowiczanie wyszli na prowadzenie. Patryk Wajda spod linii niebieskiej oddał strzał w kierunku bramki Podhala, tuż przed nią krążek odbił się jeszcze rykoszetem od Joona Monto i wpadł za plecy zasłoniętego Bizuba. Podhale odpowiedziało w 46. minucie. Świetne podanie od Etu Moksunena, na wyrównującego gola zamienił Patrik Fric. 4. minuty później znów prowadzenie odzyskali gospodarze. Skuteczną dobitką strzału Grzegorza Pasiuta popisał się wychowanek „Szarotek” Marcin Kolusz. Katowiczanie poszli za ciosem i w 54. minucie na 4:2 podwyższył po składnej akcji swojej formacji, Teemu Pulkkinen.

62 sekundy przed końcem trenerzy Podhala próbowali jeszcze wariantu gry bez bramkarza, ale bez powodzenia.

GKS Katowice – Tauron Podhale Nowy Targ 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

0:1 Przygodzki – Maunula (03:37)

1:1 Fraszko – Magee, Kolusz (12:42, 5/4)

2:1 Monto -Wajda (40:39)

2:2 Fric – Moksunen (45:40)

3:2 Kolusz – Pasiut, Fraszko (49:09)

4:2 Pulkkinen – Lehtonen, Olsson (53:01)

Podhale: Bizub – Voronin, Mrugała, Kamiński, Neupauer, Wielkiewicz – Wsół, Vorlab, Fric, Vorona, Słowakiewicz – Moksunen, Zorko, Przygodzki, Svitana, Maunula oraz Tomasik, Aleksandrow, Saroka.

Sędziowali: Paweł Breske, Przemysław Gabryszak.

Kary: 10-8 min.

Piotr 2.12.2022
| |

Kolejna porażka. Gratulacje dla zarządu. Może zróbcie sobie jeszcze jedna imprezę i kłamcie jak to wszystko dobrze idzie i jak dużo robicie.