Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. Tym razem bez niespodzianki

Dnia: wtorek 1 lutego 2022, Autor: Maciej Zubek

Drugi raz w odstępie 5 dni doszło do starcia Podhala z Comarch Cracovią. To było zaległe spotkanie z 32 kolejki. Tym razem nie było ono już tak zacięte jak to piątkowe i zakończyło się wyraźną wygraną „Pasów”.

Pierwsza tercja jeszcze remisowa. Oba zespoły gole zdobyły w momencie gry w liczebnej przewadze. Prowadzenie – w 5 minucie – objęła Cracovia, po akcji duetu Dmitirii Ismagiłow – Jewgienij Popiticz. Wyrównał – w 12 minucie – Damian Tomasik, efektownym uderzeniem spod niebieskiej linii.

Pierwsze 10 minut drugiej tercji to dominacja Podhala. Szczęście było jednak przy Cracovii. Trzy razy (!) – kolejno po strzałach Kaspra Bryniczki, Fabiana Kapicy i Bartłomieja Neupauera – krążek zatrzymywał się na słupki bramki „Pasów”. Świetniej okazji nie wykorzystał też Wiktor Bochnak. Te seryjnie marnowane okazje srodze się na „Szarotkach” zemściły. Między 32, a 35 minutą krakowianie zdobyli trzy gole. Pierwsze dwa dzieliło zaledwie 39 sekund. Najpierw składną akcję swoje formacji sfinalizował Erik Nemec, a po chwili w „okienko” bramki Podhala trafił Jiri Gula. Z kolei w 35 min – w momencie gry gości 5 na 4 – Pawła Bizuba z bliska pokonał Ivan Jacenko.

W 49 minucie na 5:1 prowadzenie gości podwyższył – mimo liczebnego osłabienia – Nemec, który „urwał” się nowotarskim obrońcom i między parkanami Bizuba umieścił krążek w bramce. Odpowiedział w 54 minucie Robert Mrugała.

Tauron Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

0:1 Popiticz – Ismagiłow (4:04, 5/4)

1:1 Tomasik – F. Kapica, B. Wsół (11:38, 5/4)

1:2 Nemec – Dudas, Dugin (31:13)

1:3 Gula – Ismagiłow (31:52)

1:4 Jacenko – Ismagiłow, Kinunnen (34:29, 5/4)

1:5 Nemec – Shirley, Jeżek (48:33, 4/5)

2:5 Mrugała – Bochnak, Malasinski (53:54)

Podhale: Bizub – Vorlab, Mrugała, Wsół, Bryniczka, F. Kapica – Tomasik, Kamieniecki, Worwa, Neupauer, Siuty – P. Wsół, Sulka, Bochnak, Słowakiewicz, Saroka oraz Jarczyk, T. Kapica, Malasinski.

Cracovia: Pieriewozczikow – Gula, Saur, Sołojow, Dugin, Nemec – Dudas, Jezek, Popiticz, Bodrow, Ismagiłow – Jarcz, Kinnunen, Brynkus, Jacenko, Csamango – Bezwinski, Surma, Woroszyłow, Shirley, Miszczenko.

Sędziowali: Sebastian Kłaczyński, Marcin Polak.

Kary: 10-8 min.

Widzów: 400

No Comment.

Reklama

Partnerzy