Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. Wygrana „Szarotek” na starcie gier sparingowych

Dnia: piątek 18 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

W pierwszym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do sezonu 2023/2024 hokeiści PZU Podhala Nowy Targ pokonali na własnym lodowisku pierwszoligowy słowacki zespół z Preszowa.

Transferowa ofensywa jaką latem przeprowadziły władze klubu z Nowego Targ, sprawiły, że pierwszy mecz sparingowy wywołał olbrzymie zainteresowanie wśród kibiców, którzy głodni hokeja na dobrym poziomie i zwycięstw, tłumnie zapełnili trybuny Miejskiej Hali Lodowej.

Trenerzy „Szarotek” Aleksander Belavski i Rafał Sroka dysponowali pełnymi czterema formacjami. Miejsca w składzie zabrakło m.in. dla testowanego Hubert Guzego

W pierwszej tercji oglądaliśmy trzy gole. Wszystkie byłem dziełem zawodników Podhala

Wynik spotkania gospodarze otwarli w 4. minucie, błyskawicznie wykorzystując – za sprawą Andrieja Themara – pierwszą w meczu liczebną przewagę. W 10. minucie na 2:0 podwyższył Damian Kapica po świetnej dwójkowej akcji z Patrykiem Wronką. Z kolei w 17. minucie na 3:0 trafił – po asyście Themara – Michael Cichy.

Druga tercja już zdecydowanie bardziej wyrówna. Sytuacji z obu stron było sporo, ale gol padł tylko jeden. W 23. minucie Podhalanie po raz drugi tego dnia wykorzystali grę 5 na 4 i po składnej akcji całej formacji, na listę strzelców wpisał się Łukasz Kamiński. Kilka świetnych interwencji w bramce „szarotek” zaliczył w tej odsłonie Paweł Bizub.

Tercja trzecia to już wyraźna dominacja przyjezdnych. Gospodarze – mając w nogach pierwszy, intensywny tydzień przygotowań na lodzie – wyraźnie opadli z sił. Słowacy nacierali na bramkę Bizuba, ale ten pokonać się dał tylko raz. W 44. minuty krążek za jego plecy wepchnął Adam Pauliny. Zapędy słowaków nowotarżanie ostudzili w 55. minucie, po raz trzeci korzystając z liczebnej przewagi. Swojego drugiego gola w meczu zdobył Themar.

Kolejne spotkanie sparingowe nowotarżanie rozegrają już we wtorek kiedy na wyjeździe zmierzą się z ligowym rywalem drużyną KH Toruń.

PZU Podhale Nowy Targ – HC Preszow 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

1:0 Themar – Szczechura, Cichy (03:27, 5/4)

2:0 Kapica – Wronka, Wielkiewicz (09:13)

3:0 Cichy – Themar (16:10)

4:0 Kamiński – Horzelski, Joki (23:00, 5/4)

4:1 Pauliny – Poliacek (44:45)

5:1 Themar – Kudin, Cichy (54:43, 5/4)

Podhale: Bizub – Tomasik, Mrugała, Wielkiewicz, Wronka, Kapica – Zalamai, Kudin, Themar, Cichy, Szczechura – Joki, Michalski, Bochnak, Neupauer, Słowakiewicz – Horzelski, Szlembarski, Paranica, Saroka, Kamiński.

Kary: 10-10 min.

No Comment.

Reklama

Partnerzy