Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. Wygrana w Sanoku!

Dnia: wtorek 28 listopada 2023, Autor: Maciej Zubek

Hokeiści PZU Podhala na fali efektownego zwycięstwa w meczu niedzielnym nad JKH, wygrali także i wtorkowe spotkanie w Sanoku.

Na przeszkodzie w odniesieniu zwycięstwa „Szarotkom” nie stanęły nawet duże problemy kadrowe. Wedle informacji udzielonych przez władze klubu kontuzje uniemożliwiły występ w tym meczu Phillowi Kissowi, Andriejowi Themarowi i Jegorowi Kudinowi. Zabrakło też już Kevina Lindskouga i Mico Luoto, z których usług zrezygnowano.

Po pierwszej tercji Podhale miało już dwubramkową zaliczkę. W 8. minucie Filip Wielkiewicz skorzystał z błędu bramkarza gospodarzy i z bliska skierował krążek do bramki. Z kolei w 18. minucie Tomasz Szczerba sam sobie wypracował pozycję strzelecką i oddał skuteczny strzał.

W drugiej tercji coraz śmielej poczynać sobie zaczęli sanoczanie i efektem tego było trafienie kontaktowe, autorstwa Marcusa Kallionkieli. Potem to Podhale miało kilka dobrych okazji bramkowych, ale sposobu na Dominika Salamę w tej odsłonie nowotarżanie nie znaleźli.

Salama między słupkami bramki Sanoka świetnie spisywał się także w tercji 3, podobnie jak jego vis a vis a barwach Podhala, Paweł Bizub. Stąd długo na gola w tej odsłonie się nie zapowiadało. Wreszcie w 58. minucie nowotarżanie skorzystali z gry w liczebnej przewadze i bramkę nr 3 zdobył dla nich Bartłomiej Neupauer, który zmienił tor lotu krążka po strzale Dmitrii Zalamaya. Na 20 sekund przed końcem wygraną Podhala przypieczętował strzałem do pustej bramki Wielkiewicz.

Ciarko STS Sanok – PZU Podhale Nowy Targ 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

0:1 Wielkiewicz – Lorraine (7:35)

0:2 Szczerba – Zalamay (17:14)

1:2 Kallionkieli – Ceder, Biłas (28:37)

1:3 Neupauer – Zalamay, Wronka (57:06, 5/4)

1:4 Wielkiewicz (59:30 – do pustej bramki)

Podhale: Bizub – Pangiełow Jułdaszew, Tomasik, Worwa, Wronka, Neupauer – Słowakiewicz, Horzelski, Szczechura, Cichy, Kamiński – Szelmbarski, Zalamay, Wielkiewicz, Lorraine, Szczerba oraz Bochnak, Jarczyk, Saroka, Paranica.

Sędziowali: Mateusz Krzywda, Patryk Pyrskała.

Kary: 10 – 8 min.

No Comment.

Reklama

Partnerzy