Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. Wysoka porażka w Toruniu

Dnia: wtorek 22 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Hokeiści PZU Podhala Nowy Targ po wygranej w pierwszym meczu sparingowym nad słowackim Preszowem, na drugi mecz kontrolny udali się do dalekiego Torunia. Nie była to udana podróż. „Szarotki” wysoko uległy bowiem ligowemu rywalowi.

W porównaniu z meczem piątkowym w składzie Podhala zabrakło m.in. Michaela Cichego i Alexandra Szczechury, Damiana Kapicy, którzy dostali wolne. Także Kevin Lindskough nie był jeszcze w stu procentach gotowy. W ich miejsce pojawili się młodzi Szymon Klimowski, Jakub Malasiński, Michaił Czikanczew i Nikita Siergiejenko, a także testowany Hubert Guzy

Nowotarżanie od samego początku dali się zdominować gospodarzom, co przełożyło się na wynik.

– Fizycznie odstawaliśmy. Nawarstwiło się zmęczenie ciężkimi treningami i daleką podróżą. Głowy nie pracowały. Na tym etapie przygotowań wynik nie ma jednak większego znaczenia. Wracamy do domu i pracujemy dalej – ocenił II trener Podhala Rafał Sroka.

Kolejne dwa mecze sparingowe „szarotki” rozegrają już w piątek i niedzielę na własnym lodowisku kiedy zmierzą się kolejno z Liptowskim Mikulaszem i Sokołem Kijów.

KH Toruń – PZU Podhale Nowy Targ 7:1 (1:0, 4:1, 2:0)
1:0 Djumic (14:08), 2:0 Kogut (21:30), 3:0 Larionovs (27:30), 3:1 Themar (28:24), 4:1 Syty (34:20), 5:1 Kogut (39:11), 6:1 Bajwenko (56:33), 7:1 Kwiatkowski (58:50)

PZU Podhale: Klimowski – Tomasik, Mrugała, Themar, Wronka, Wielkiewicz – Załamaj, Kudin, Kamiński, Neupauer, Worwa – Guzy, Joki, J. Malasiński, Siergiejenko, Czikancew – Horzelski, Szlembarski, Paranica, Soroka, Bochnak.

No Comment.

Reklama

Partnerzy