Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. Wystarczyło dwadzieścia minut dominacji

Dnia: piątek 1 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Hokeiści PZU Podhala Nowy Targ są na fali wznoszącej w rozgrywkach Tauron Polskiej Hokej Ligi. Nowotarżanie wygrali trzecie spotkanie z rzędu, tym razem wychodząc zwycięsko z ważnego z punktu widzenia układu tabeli starcia na własnym lodowisku z Energą Toruń.

Decydujący wpływ na końcowe losy tego spotkania miała tercja pierwsza, w której gospodarze wypracowali sobie czterobramkową zaliczkę, wprawiając w zachwyt swoich kibiców. Momentami ręce aż same składały się do oklasków patrząc na ofensywne poczynania zespołu Sami Hirvonena.

„Worek z bramkami” otworzył ledwie 67. sekund od rozpoczęcia meczu Michale Cichy, który efektownie trafił w górny róg toruńskiej bramki. W 7. minucie nowotarżanie świetnie rozegrali liczebną przewagę i swojego gola zdobył Bartłomiej Neupauer, celebrując w ten sposób narodziny córeczki. W 12. minucie po akcji będącego w jak nie w życiowej to z pewnością w reprezentacyjnej formie Filipa Wielkiewicza na 3:0 trafił Łukasz Kamiński. Strzelanie goli w pierwszej tercji zakończył Patryk Wronka, korzystając z przytomnego podania od Jakuba Worwy.

Druga tercja już zdecydowanie bardziej wyrównana, co też znalazło przełożenie na wynik. Ta część spotkania zakończyła się bowiem remisem. Pierwsi z gola, w 22. minucie – za sprawą indywidualnej akcji Riku Tianinena – cieszyli się przyjezdni. Podhale odpowiedziało po 5. minutach. Kolejny pokaz nietuzinkowych umiejętności dał Wronka, który na linii niebieskiej we własnej tercji odebrał krążek jednemu z torunian, popędził sam na bramkę Julius Pohjanoksa i wygrał z nim pojedynek.

W tercji trzeciej torunianie jeszcze próbowali ruszyć w pościg za gospodarzami. Osiągnęli sporą przewagę, ale zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary przegranej, po tym jak w momencie liczebnej ich przewagi do bramki Podhala trafił Patryk Kogut. W kilku innych sytuacjach nowotarżan z opresji ratował Paweł Bizub.

PZU Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

1:0 Cichy – Szczechura (1:07)

2:0 Neupauer – Wielkiewicz, Wronka (6:34 5/4)

3:0 Kamiński – Wielkiewicz, Lorraine (11:48)

4:0 Wronka – Worwa, Kudin (17:52)

4:1 Tiaininen – Larionovs (21:57)

5:1 Wronka (28:13)

5:2 Kogut – K. Kalinowski, Syty (47:51, 5/4)

Podhale: Bizub – Pangiełow Jułdaszew, Tomasik, Worwa, Wronka, Neupauer – Słowakiewicz, Kania, Szczechura, Cichy, Themar – Kudin, Zalamay, Wielkiewicz, Lorraine, Kamiński oraz Horzelski, Jarczyk, Saroka, Paranica.

Energa: Pohjanoksa – Bajwenko, Maćkowski, Larionovs, Fjodorovs, Djumic – Behm, Zieliński, Jaakola, Huhtela, Tiainen – Jaworski, Johansson, Kogut, K. Kalinowski, M. Kalinowski – Gimiński, Sozański, Baszyrow, Syty, Prokurat.

Sędziowali: Michał Baca i Paweł Pomorzewski.

Kary: 10-12 min.

No Comment.

Reklama

Partnerzy