HOKEJ. Zaczęło się obiecująco, a potem….(Aktualizacja Galeria)

Dnia: środa 16 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Po reprezentacyjnej przerwie rozgrywki wznowiła Polska Hokeja Liga. W Nowym Targu obyło się bez niespodzianki. Co prawda „Szarotki” starcie z JKH Jastrzębie zaczęły od prowadzenia, ale to jak się okazało były to tylko miłe, złego początki.

Spotkanie rozpoczęło się z 45 minutowym opóźnieniem. Powodem była wyrwa w tafli za jedną z bramek.

Mecz zaczął się o efektownej interwencji Pawła Bizuba, który z najbliższej odległości wyłapał krążek po strzale Raivo Freidenfeldsa. Skuteczna za to była pierwsza bramkowa okazja „Szarotek”. W 3 minucie efektownie w górny róg bramki JKH trafił Bartłomiej Neupauer. Po chwili Podhale mogło podwyższyć prowadzenie, ale tym razem dwukrotnie – w odstępie kilkunastu sekund – świetnie – po uderzeniach Etu Moskunena i Alexa Maunuli – interweniował Bence Balizs. Przyjezdni straty odrobili jeszcze przed pierwszą w meczu przerwą. Najpierw – w 9 minucie – składną akcję drugiej formacji sfinalizował Jozef Svec, a w 16 minucie z błędu Bizuba, skorzystał Antons Sinegubovs.

Już w 58 sekund po wznowieniu gry w drugiej tercji, przyjezdni podwyższyli na 3:1. Nowotarżanie zgubili krążek przy jego wyprowadzeniu spod własnej bramki i drugi raz tego dnia na listę strzelców wpisał się Svec. W 29 minucie świetną okazję na gola kontaktowego miał Neupauer, który niemal od połowy lodowiska jechał sam na bramkę Balizsa, ale przestrzelił. Dobre okazje mieli też Damian Tomasik i Oleksji Worona, ale węgierski bramkarz JKH i tym razem nie dał się zaskoczyć. Za to w 34 minucie z czwartej bramki cieszyli się gracze jastrzębianie. Podczas ich liczebnej przewagi Maciej Urbanowicz praktycznie z zerowego kąta oddał strzał i krążek po rykoszecie od jednego z zawodników „Szarotek” wpadł za plecy Bizuba. W 39 minucie niemal równo z końcem kolejnej kary dla gracza Podhala na 5:1 trafił Mark Kaleinikovas.

Na początku trzeciej tercji gospodarze jeszcze postraszyli przyjezdnych, bowiem w odstępie 35 sekund sposób na Balizsa znaleźli kolejni Patrik Fric i Neupauer. Trener gości Robert Kalaber zareagował i wziął 30 sekundowy czas. Przyniosło to zamierzony efekt bo chwilę po wznowieniu gry, jastrzębianie w krótkim odstępie czas zdobyli kolejne dwa gole. W końcówce znów jednak to “Szarotki” cieszyły się z dwóch bramek i znów zrobiło się ciekawie. 102 sekundy przed końcem trener Podhala zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza, ale zamiast bramki kontaktowej, gola pieczętującego zwycięstwo zdobyli przyjezdni.

Tauron Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 5:8 (1:2, 0:3, 4:3)

1:0 Neupauer – Svitana (2:51)

1:1 Svec – Mikyska, Kaleinikovas (08:04)

1:2 Sinegubovs – Pelaczyk, Sevcenko (15:32)

1:3 Svec – Mikyska, Kaleinikovas (20:58)

1:4 Urbanowicz (33:33, 5/4)

1:5 Kaleinikovas – Urbanowicz, Mikyska (38:24)

2:5 Fric – Worona (42:35)