Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. Złe miłego początki “Szarotek” w starciu z odwiecznym rywalem (Aktualizacja Zdjęcia)

Dnia: niedziela 19 listopada 2023, Autor: Maciej Zubek

Hokeiści PZU Podhale Nowy Targ w meczu 20. kolejki spotkań Tauron Hokej Ligi wreszcie zagrali na miarę oczekiwań i przed własną publicznością efektownie pokonali Re Plast Unię Oświęcim.

Nie minęły 3 minuty tego spotkania a oba zespoły miały już na koncie po jednym golu. Wynik otworzyli goście, konkretnie Kalle Veltola, który tuż przed bramką Podhala dołożył kija do strzału spod linii niebieskiej Erika Ahopelto. Po 40 sekundach odpowiedział Łukasz Kamiński,. Skrzydłowy czwartej formacji „Szarotek” dopadł do obitego od bandy krążka i z bliska skierował go za plecy Filip Płonki. Efektem przewagi jaką w kolejnych fragmentach pierwszej tercji zyskali nowotarżanie było trafienie Phila Kissa. Kanadyjczyk w 10. minucie sfinalizował świetną, indywidualną akcję Filipa Wielkiewicza. Potem nowotarżanie zmarnowali okres gry w liczebnej przewadze, za to Unia – w 17. minucie – w takich właśnie okolicznościach doprowadziła do remisu, za sprawą Ville Heikkinena.

Drugą tercje nowotarżanie rozpoczęli z przewagą jednego zawodnika – co było skutkiem kary technicznej nałożonej na oświęcimian w końcówce pierwszej odsłony – i tym razem już z tego skorzystali. Obsłużony świetnym podaniem od Michale Cichego, na listę strzelców wpisał się Johan Lorraine. Po chwili słupek bramki Unii ostemplował Kiss. W 33 minucie „Szarotki” ponownie skorzystały z kary nałożonej na zawodnika oświęcimian, a kolejny raz w główne roli wystąpił Lorraine. Swoją pełną dominację w tej odsłonie nowotarżanie potwierdzili golem numer pięć z 38. minuty, po akcji duetu Patryk Wronka – Bartłomiej Neupauer.

Także tercje trzecią Podhale rozpoczęło w liczebnej – i to podwójnej – przewadze, z czego gospodarze bezlitośnie skorzystali. Sekundę przed końcem kary pierwszego z ukaranych zawodników Unii, Szczechura trącił krążek po strzale Kissa i Płonka nie zdążył z interwencją.

Kolejne minuty już goli w tym spotkaniu nie przyniosły.

PZU Podhale Nowy Targ – Re Plast Unia Oświęcim 6:2 (2:2, 3:0, 1:0)

0:1 Valtola – Ahopelto, Heikkinen (1:29)

1:1 Kamiński – Paranica (2:09)

2:1 Kiss – Wielkiewicz (10:47)

2:2 Heikkinen – Karalajnen, Valtola (16:10, 5/4)

3:2 Lorraine – Cichy, Szczechura (20: 57, 5/4)

4:2 Lorraine – Szczechura, Themar (32:31(5/4)

5:2 Neupauer – Wronka, Worwa (37:41)

6:2 Szczechura – Kiss, Cichy (40:40, 5/3)

Podhale: Bizub – Pangiełow Jułdaszew, Tomasik, Worwa, Wronka, Neupauer – Kiss, Horzelski, Szczechura, Cichy, Themar – Kudin, Zalamay, Wielkiewicz, Lorraine, Szczerba – Słowakiewicz, Jarczyk, Kamiński, Saroka, Paranica.

Unia: Płonka – Ackered, Diukow, Kaleinikovas, Olsson Trkulija, Deniskin – Valtola, Ulimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, Kowalówka – Noworyta, Prokopiak, Prusak, Krzemień, Wanat.

Sędziowali Paweł Kosidło, Mateusz Krzywda.

Kary: 2 – 14 min.

Widzów: 2000

No Comment.

Reklama

Partnerzy