Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Hokejowa SMS w Nowym Targ działa prężnie

Dnia: czwartek 27 października 2022, Autor: Maciej Zubek

Po latach do Nowego Targu powróciła z mocnym przytupem sportowym Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy NKP Podhale Nowy Targ w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego Podhale Nowy Targ.

Od rozpoczęcia roku szkolnego minęły zaledwie dwa miesiące odkąd oficjalnie rozpoczęto rok szkolny, a uczniowie SMS mają już na swoim koncie potężnie dużą ilość meczy rozegranych na wysokim poziomie sportowym. Z przygotowaniami do sezonu zawodnicy wystartowali już 1 sierpnia, czyli miesiąc przed pierwszym szkolnym dzwonkiem, pracując w pocie czoła pod okiem doświadczonego trenera Marka Ziętary.

Pierwszym sprawdzianem drużyny z SMS-u był międzynarodowy turniej w Krynicy Zdrój, gdzie zawodnicy z Podhala nie dali żadnych szans swoim rywalom, wygrywając z mocną drużyną z Ukrainy, a także z Naprzodem Janów. Tydzień później Trener Ziętara wraz ze swoimi podopiecznymi udał się do Oświęcimia na pierwszą rundę Ligi Karpackiej, w której drużyny z Podhala biorą udział już od kilku lat. Mocna obsada znowu pozwoliła trenerowi na weryfikację dotychczasowej pracy, oraz sprawdzenia w warunkach meczowych trenowanych wariantów gry. Turniej ten ostatecznie zawodnicy SMS MMKS Podhale Nowy Targ zakończyli na 3 miejscu na 6 drużyn nieznacznie ustępując drużynie gospodarzy i zespołowi Tyskiemu. Kolejne tygodnie w SMS to ciężka praca i kolejne turnieje, których w ciągu tych niespełna trzech miesięcy zawodnicy Młodzika z Podhala zagrali cztery, a do tego należy dodać że zdecydowana większość drużyny bierze także udział w rozgrywkach Juniora Młodszego, gdzie rozegrano dwa turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski. Ostatni weekend przyniósł w tych rozgrywkach nie lada niespodziankę w Oświęcimiu. Junior Młodszy Podhala zbudowany głównie na zawodnikach SMS-u pokonał zdecydowanego faworyta tych rozgrywek Oświęcimską Unię która była zdecydowanym faworytem rozgrywek mająca bardzo silny najstarszy rocznik w rozgrywkach. Do odbytych rywalizacji sportowych należy dorzucić jeszcze mecze turniejowe OSHL, gdzie zawodnicy SMS stanowią trzon kadry Małopolski.

Młodzik SMS MMKS Podhale Nowy Targ ma już rozegranych ponad 26 spotkań meczowych, to duża ilość rozegranych rozgrywek, pomimo że sezon dopiero się rozpoczął. Zawodnikom dochodzą dziennie przynajmniej dwa treningi (sala, lód). Trener Marek Ziętara do swojego sztabu trenerskiego zaprasza na wspólne treningi olimpijczyków, reprezentantów kraju, doświadczonych byłych zawodników i obecnych trenerów takich jak Marek Batkiewicz, Rafał Sroka czy Krzysztof Zapała. Pracę na sali gimnastycznej, siłowni, oraz treningi koordynacyjno-stabilizacyjne są pod okiem fizjoterapeuty Bartka Malarka, który dba także o kontuzjowanych zawodników, oraz o szybką regenerację jako rehabilitant .

Do końca obecnego roku kalendarzowego zawodnicy z SMS Młodzik mają prawie wszystkie weekendy zaplanowane rozgrywkami sportowymi. Na koniec sezonu około kwietnia/maja, sztab szkoleniowy dogrywa zawodnikom wyjazdy szkoleniowe za granicę do Francji do trenera Marka Rączki.

Mat. Prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy