Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Hulajnogą w pieszą. Odpowie za spowodowanie wypadku.

Dnia: wtorek 26 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

Młoda kobieta jadąca na hulajnodze elektrycznej potrąciła 52-letnią mieszkankę Zakopanego wysiadającą z autobusu. Poszkodowana z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości 26-latce grozi nawet do 3 lat więzienia.

W miniony wtorek tj. 19 lipca 2022 roku około 14.00 w Zakopanem na osiedlu Mrowce doszło do wypadku, po którym 52-letnia piesza z poważnymi obrażeniami trafiła do zakopiańskiego szpitala. Kobieta wysiadając z autobusu została potrącona przez osobę poruszającą się na hulajnodze elektrycznej po chodniku. Na miejscu policjanci zakopiańskiej drogówki ustalili, że 26-latka jadąca elektryczną hulajnogą po chodniku jest nietrzeźwa. Badania alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w jej organizmie. Z uwagi na okoliczności i poważne obrażenia głowy poszkodowanej wszczęto policyjne dochodzenie. Za spowodowanie wypadku 26-letniej mieszkance powiatu nowotarskiego może grozić kara więzienia nawet do lat 3.

Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego hulajnogą elektryczną jest dozwolone wyjątkowo. Tylko wtedy, gdy zgodnie z przepisami, pojazdy po jezdni poruszają się z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Hulajnogą elektryczną po chodniku należy jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność, ustępować pierwszeństwa pieszemu oraz nie utrudniać jego ruchu.

Przypominamy, że hulajnoga elektryczna jest pojazdem, a jej użytkownik to kierujący. Wiążą się z tym zarówno przywileje, jak i obowiązki.

źródło: KPP Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy