Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

I Gorczańskie Koncerty Organowe i Kameralne w Rabce-Zdroju

Dnia: poniedziałek 25 lipca 2022, Autor: Anna Zubek

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju wraz z Centrum Kultury, Sportu i Promocji Rabki -Zdroju zapraszają na I Gorczańskie Koncerty Organowe i Kameralne w Rabce-Zdroju. Drugi koncert cyklu organizowanego pod patronatem Starosty Nowotarskiego zagra Wojciech Gracz (koncert organowy).

Koncert odbędzie się 28.07.2022 o godzinie 17:00 w zabytkowym, drewnianym kościele pw. św. Marii Magdaleny, w którym mieści się ekspozycja Muzeum.

Wojciech Stanisław Gracz rozpoczął naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Rabce-Zdroju, którą kontynuował na organach w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Jako pianista zdobył wyróżnienie w konkursie jazzowym “Summertime”, Kraków 2003. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym w klasie organów prof. Andrzeja Białki i prof. Wacława Golonki. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich z zakresu interpretacji i improwizacji muzycznej, m. in. pod kierunkiem Juliana Gembalskiego, Romana Peruckiego, Andrzeja Szadejki, Oliviera Latry’ego, Pierre’a Pincemaille’a, Wolfganga Seifena. Pracuje na stanowisku nauczyciela fortepianu w małopolskich szkołach muzycznych, a także jako organista w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP oraz MB Częstochowskiej w Krakowie. Współpracuje z zespołami Uniwersytetu Pedagogicznego, chórem Uniwersytetu Ekonomicznego, a także z oktetem wokalnym “Octava Ensemble”. Dokonał nagrań płyt CD na krakowskich instrumentach organowych, m. in. wraz ze Scholą Gregoriańską przy Seminarium OO. Paulinów, na których zarejestrowano muzykę średniowiecza oraz epoki baroku, a także opracowanie dawnych nabożeństw wielkopostnych, zrealizowane w kościele OO. Augustianów.

Pełni rolę dyrektora artystycznego Festiwalu I Gorczańskie Koncerty Organowe i Kameralne w Rabce-Zdroju.

I Gorczańskie Koncerty Organowe i Kameralne w Rabce-Zdroju – 28.07.2022, godz. 17:00
W programie koncertu Wojciecha Gracza:
J. S. Bach (1685-1750):
Fantazja i fuga a-moll BWV 561
O Lamm Gottes unschuldig BWV 618
Valet will ich dir geben BWV 736
Die Kunst der Fuge: Contrapunctus XIV BWV 1080
Pastorella BWV 590
Liebster Jesu, wir sind hier BWV 730
Meine Seele erhebt den Herren (Fuga sopra il Magnificat) BWV 733
In dich hab Ich gehoffet, Herr BWV 712
Preludium i fuga C-dur BWV 547

mat. prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy