Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Igrzyska Europejskie. Zawody bokserskie w Nowym Targu zostaną odwołane?!

Dnia: sobota 15 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Zbliżające się Igrzyska Europejskie w Polsce nie mogą być uznawane jako kwalifikacje olimpijskie, ponieważ sportowcy z Rosji i Białorusi zostali wykluczeni z rywalizacji – oświadczyła w czwartek 13 kwietnia Międzynarodowa Federacja Bokserska (IBA), w której ważną rolę odgrywają Rosjanie. Może się to skończyć odwołaniem turnieju pięściarskiego, który został zaplanowany w Nowym Targu.

O sprawie piszę Dziennik Polski, powołując się na Polską Agencję Prasową.

Kierowana przez Rosję IBA stwierdziła, że kontynentalne kwalifikacje “całkowicie zaprzeczają” zaleceniom organizatorów igrzysk olimpijskich w Paryżu, aby pozwolić rosyjskim i białoruskim sportowcom na powrót do międzynarodowych zawodów.

Z tego powodu Igrzyska Europejskie 2023 nie mogą dłużej pozostać uznanymi przez MKOl kwalifikacjami do Paryża 2024

Pod koniec marca prezes komitetu wykonawczego imprezy w Polsce Marcin Nowak oświadczył, że sportowcy z Rosji i Białorusi, krajów biorących udział w agresji na Ukrainę, nie będą mogli uczestniczyć w Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Dodał, że jeżeli poszczególne federacje sportowe odbiorą Igrzyskom Europejskim rangę kwalifikacji do igrzysk olimpijskich, to zawody w tych dyscyplinach po prostu się nie odbędą.

więcej na: dziennikpolski24.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy