Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

II Konkurs Śpiewaków Ludowych „Góralskie Śpiywanie”

Dnia: poniedziałek 28 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

Wraz z wiosną rozpoczęliśmy II Konkurs Śpiewaków Ludowych “Góralskie Śpiywanie”, na które serdecznie zapraszamy wraz z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ z Nowego Sącza.

Do udziału w przeglądzie Tatrzańska Agencja zachęca śpiewaków solistów, mistrzów z uczniami, ale też grupy śpiewacze z terenu Powiatu  Tatrzańskiego obejmującego Gminy: Zakopane, Kościelisko, Bukowina Tatrzańska, Poronin, Biały Dunajec.  Celem konkursu „Góralskie Śpiywanie” jest kultywowanie oraz popularyzacja tradycji śpiewu ludowego, autentycznego repertuaru i stylu wykonawczego, a także dokumentacja bogactwa muzycznego górskich grup etnograficznych. Ponadto konkurs zakłada przegląd i kwalifikację najlepszych wykonawców do udziału w przeglądzie regionalnym, który wyłoni reprezentantów na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

W konkursie brać udział mogą jedynie osoby pełnoletnie, wyjątek stanowi kategoria mistrz i uczeń. Uczestników prosi się o złożenie kart zgłoszeniowych w nieprzekraczalnym terminie do 20 kwietnia 2022r.

Przegląd śpiewaków odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2022r. w D.W. „Jasny Pałac”, ul. Tetmajera 24 w Zakopanem. Występy oceni specjalnie powołana w tym celu Komisja Artystyczna. Ocenie podlegać będą przede wszystkim: dobór melodii i tekstów gwarowych zgodnych z tradycją regionu, zachowanie właściwego stylu wykonawczego, zróżnicowanie repertuarowe, czystość brzmienia, ogólny wyraz artystyczny, a także tradycyjny strój.

Regulamin Konkursu wraz z Kartami Zgłoszeniowymi znaleźć można na stronie www.tatry.pl.

No Comment.

Reklama

Partnerzy