Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Implatologia oraz protetyka – na braki w uzębieniu (mat. partnera)

Dnia: czwartek 20 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Brak własnych zębów w szczęce i żuchwie może mieć wiele przyczyn. Dziś dzięki postępowi medycyny możemy w ramach leczenia implantologicznego i protetycznego odtworzyć zęby utracone w wyniku procesów naturalnych, choroby, czy też wypadku. W zależności od przypadku leczenie zmierza do poprawy jakości życia pacjenta i/lub efektu estetycznego.

Brak naturalnych zębów zawsze jest bardzo problematyczny i przyczynia się nie tylko do trudności w codziennym przyjmowaniu pokarmów. Jest również źródłem problemów gastrycznych oraz kłopotów z poprawną wymową. Na szczęście bezzębie można leczyć. Na pomoc przychodzą takie dziedziny stomatologii jak implantologia i protetyka. Z obu korzysta się przy uzupełnianiu zębowych braków, co nie oznacza, że są ze sobą tożsame.

PROTETYKA służy przede wszystkim uzupełnianiu większej liczby zębów. Z uwagi na to, że protezy można zdejmować, zaliczane są do rozwiązań ruchomych i wymagają nie tylko wzmożonej higieny jamy ustnej, ale także czyszczenia po każdym posiłku. Ich stosunkowo duża popularność wynika przede wszystkim z dużej przystępności cenowej w porównaniu do implantów. Warto przy tym pamiętać, że w przypadku protez osiadających dochodzi niekiedy do bolesnych urazów w jamie ustnej, a także zaniku tzw. wyrostka zębodołowego. Obecnie na rynku są dostępne rożne rodzaje protez zębowych, a sama protetyka prężnie się rozwija. Dzięki postępowi technologicznemu stomatolodzy mogą dobrać odpowiednią metodę oraz rodzaj uzupełnienia do potrzeb pacjenta. Kluczową rolę w protetyce odgrywa także estetyka. Nowoczesne protezy zębowe umożliwiają osiągnięcie pięknego i naturalnego wyglądu uśmiechu, a jednocześnie są bardzo trwałe.

Protetyka to nie tylko protezy. Ten dział stomatologii oferuje także różne rodzaje uzupełnień. Są to m.in.:

 • korony
 • licówki
 • mosty

Te metody skutecznie pomagają przywrócić komfort pacjenta, a jednocześnie są estetycznymi sposobami na poprawę uśmiechu.

Co warto wiedzieć o IMPLANTACH?

Rozwiązanie to służy odbudowie jednego lub kilku zębów. Konstrukcja tego rozwiązania opiera się na imitującej korzeń śrubie wykonanej z tytanu. Element ten jest wkręcany w miejscu ubytku w kość wyrostka zębodołu. Po pewnym czasie tkanka kostna zrasta się ze śrubą. Implanty nie wymagają szczególnej pielęgnacji poza tą typową dla utrzymania standardowej higieny jamy ustnej. W porównaniu do protezy, założenie implantu w żaden sposób nie angażuje pozostałych zębów pacjenta.

Co wybrać?

Pomimo ewidentnych różnic, oba te rozwiązania wcale nie muszą się wzajemnie wykluczać. Tam, gdzie zachodzi taka potrzeba, można zastosować rozwiązanie pośrednie, będące np. połączeniem implantu z mostem protetycznym. Wszystko zależy od stanu uzębienia pacjenta i planowanego efektu kosmetycznego.

BEZPIECZEŃSTWO DLA ZDROWIA

Ani implantologii, ani protetyki nie trzeba się obawiać. Zarówno implanty zębów, jak i protezy są wszczepiane po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego, dzięki któremu zabieg będzie zupełnie bezbolesny, ani nie spowoduje żadnego dyskomfortu. Uzupełnienia zębów są w pełni bezpieczne dla ludzkiego zdrowia i organizmu. Mianowicie implant zęba wykonywany jest z tytanu, który jest materiałem biologicznie kompatybilnym, a więc nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje z ludzkim organizmem. Protezy także są w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka.

NAJLEPSI SPECJALIŚCI W TROSCE O TWÓJ UŚMIECH

W klinice stomatologicznej Alldental, zlokalizowanej w Nowym Targu przy al.1000-lecia 111 problemami braku uzębienia zajmują się wyłącznie doświadczeni i renomowani specjaliści:

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na wydziale lekarsko-dentystycznym. Uczestniczył w licznych kursach i szkoleniach krajowych z zakresu stomatologii zachowawczej, dziecięcej, protetyki i implantologii. W 2015 obronił pracę doktorską, uzyskując stopień doktora nauk medycznych.

ZAKRES USŁUG:

 • Implantologia
 • Protetyka
 • Stomatologia zachowawcza (od 12 lat)
 • Chirurgia stomatologiczna
 • Periodontologia

Lekarz dentysta. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE). Specjalizuje się w leczeniu endodontycznym (kanałowym) przy użyciu mikroskopu a także stomatologią zachowawczą i dziecięcą. Wszystkie zabiegi wykonuje przy użyciu lup i mikroskopu. Uczestniczka wielu kursów i szkoleń, co przekłada się na całokształt wiedzy na tematy stomatologiczne od strony teoretycznej, ale przede wszystkim praktyczno-klinicznej. Nieustannie rozwija swoją wiedzę oraz podnosi kwalifikacje w zakresie diagnostyki i terapii chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. Ukończyła liczne kursy z dziedziny nowoczesnej endodoncji.

ZAKRES USŁUG:

 • Protetyka
 • Stomatologia dziecięca
 • Endodoncja
 • Stomatologia estetyczna
 • Stomatologia zachowawcza (od 12 lat)

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Aktywna uczestniczka konferencji naukowych oraz kursów specjalistycznych w dziedzinie endodoncji mikroskopowej, chirurgii stomatologicznej oraz protetyki. Regularnie poszerza swoją wiedzę w zakresie stomatologii estetycznej.

ZAKRES USŁUG:

 • Stomatologia zachowawcza (od 12 lat)
 • Stomatologia dziecięca
 • Endodoncja
 • Stomatologia estetyczna
 • Protetyka

Absolwent Wydziału lekarsko-stomatologicznego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Studia ukończył z wyróżnieniem. Specjalista w dziedzinie protetyki stomatologicznej (specjalizacje odbył w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Krakowie).

ZAKRES USŁUG:

 • Protetyka (od 10 lat)
 • Stomatologia zachowawcza (od 12 lat)
 • Stomatologia estetyczna (od 10 lat)
 • Stomatologia dziecięca (10-13 lat)

ZAKRES USŁUG:

 • Protetyka
 • Endodoncja
 • Stomatologia zachowawcza (od 12 lat)
 • Stomatologia dziecięca
 • Stomatologia estetyczna

METAMORFOZY UŚMIECHU

Nie każdego z nas natura obdarzyła idealnym uśmiechem. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki posiadać. Z naszych obserwacji wynika że najlepiej na podjęcie decyzji o wizycie u stomatologa wpływa zapoznanie się z konkretnym przykładem efektów terapii u bliskich, znajomych lub pacjentów dentysty. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z metamorfozami naszych pacjentów.

Pełno konturowe korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej (jedynki) oraz poprawa kształtu kompozytem na dwójkach. Pracę wykonała lek. dent. Anna Królicka

Rewelacyjna praca protetyczna wykonana przez dr n. med. Adama Dąbrowskiego Odbudowa zębów po wcześniejszej szynoterapii za pomocą uzupełnień cyrkonowych i koron pełnoceramicznych.

U pacjentki wykonane zostały korony pełnokonturowe z cyrkonu w łuku górnym. Pracę wykonała lek. dent. Anna Królicka

Proteza na teleskopach. Pracę wykonała lek. dent. Anna Królicka

KLINIKA ALLDENTAL W NOWYM TARGU – USŁUGI STOMATOLOGICZNE OD A DO Z

W klinice Alldental oferujemy leczenie stomatologiczne w ramach 10 odrębnych specjalizacji. Świadczymy usługi m.in. w zakresie implantologii, chirurgii stomatologicznej, stomatologii dziecięcej, protetyki oraz innych. Dzięki współpracy z wysoko rozwiniętą infrastrukturą laboratoryjną oraz diagnostyczną, w ALLDENTAL możemy zapewnić naszym pacjentom kompleksowe usługi stomatologiczne oraz zdrowy uśmiech.

Od samego początku naszej praktyki utrzymujemy najwyższe standardy jakości, jak i opieki. Dzięki stosowaniu najwyższej jakości materiałów, najnowocześniejszej techniki oraz współpracy ze specjalistami ze wszystkich gałęziach stomatologii, mamy możliwość oferować najwyższej jakości kompleksową opiekę dostosowaną do indywidualnych potrzebach naszych pacjentów.

BEZBOLESNE LECZENIE STOMATOLOGICZNE

Wiele osób lęka się wizyty w gabinecie stomatologicznym. W ALLDENTAL zawsze dbamy o komfort Pacjenta, dlatego do każdego zabiegu stomatologicznego zapewniamy BEZPŁATNE znieczulenie komputerowe, które jest nowoczesnym rozwiązaniem w przeciwieństwie do znieczulenia tradycyjnego. Znieczulenie komputerowe pozwala na wprowadzenie preparatu znieczulającego w sposób delikatny, dzięki temu Pacjent czuję się komfortowo, a to stawiamy sobie za priorytet. Znieczulenie komputerowe jest znakomitym rozwiązaniem, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, u których lęk przed znieczuleniem jest wstępem do wizyty u stomatologa.

U niektórych osób obawa przed leczeniem bywa wręcz paniczna. W naszej klinice tacy Pacjenci mają możliwość skorzystania z narkozy, czyli znieczulenia ogólnego. W ten sposób możliwe jest przeprowadzenie nawet skomplikowanych i długich zabiegów u osób, które panicznie boją się leczenia stomatologicznego.

E-REJESTRACJA -rejestracja bez kolejki!

Poprzez system rejestracji internetowej https://allmedica.pl/e-registration zapewniamy Państwu przyjazny sposób komunikowania się, dzięki któremu możecie Państwo szybko podjąć decyzję o wizycie lekarskiej, wybierając najbliższy wolny a dla siebie dogodny termin, nie odkładając wizyty!

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ JUŻ DZISIAJ!

No Comment.

Reklama

Partnerzy