IMG 7410POWIAT NOWOTARSKI. W miniony weekend w Pałacu Seniora „Stary Klasztor” w Rokicinach Podhalańskich miała miejsce konferencja wieńcząca program szkoleniowy zapobiegający wykluczeniu cyfrowemu wśród mieszkańców Gminy Raba Wyżna. 
W czasie trwania projektu uczestnicy mieli możliwość nabycia nowych umiejętności komputerowych dzięki bezpłatnym zajęciom odbywającym się w Szkole Podstawowej im. Bronisława Czecha w Rokicinach Podhalańskich oraz w Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu.  
- Projekt okazał się ogromnym sukcesem. Wykwalifikowani instruktorzy w zrozumiały i skuteczny sposób przybliżali kursantom najaktualniejsze cyfrowe zagadnienia, których znajomość często okazuje się niezbędna w życiu codziennym. Dostajemy liczne sygnały od uczestników programu, że zdobyta przez nich wiedza już procentuje. Wzrosła też ich świadomość zasad bezpiecznego poruszania się w sieci. To niezwykle istotne - informują koordynatorki projektu. 
Choć panie przyznają, że aspekty organizacyjne przedsięwzięcia z początku jawiły się jako duże wyzwanie, rezultaty napawają dumą. Choć sam projekt został zakończony, uczniowie szkół biorących w nim udział jeszcze długo będą się cieszyć z nowoczesnego sprzętu szkoleniowego, który został szkołom przekazany na własność.     
Z programu finansowanego z funduszy Unii Europejskiej i budżetu państwa skorzystały 264 osoby. Koordynatorką projektu była Kierownik Zespołu Oświaty Urzędu Gminy Raba Wyżna pani Ewa Miśkowiec, zaś koordynatorkami szkolnymi Dyrektor ZSP w Rokicinach Podhalańskich pani Danuta Faber oraz Dyrektor SP w Podsarniu pani Danuta Siarka. Wsparcie instruktorskie oferowali uczestnikom pani Barbara Stachulak oraz panowie Grzegorz Bisaga, Adam Ładuda i Piotr Stopka.    IMG 7413
 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Partnerzy

akademia pilkarska cz d nkp podhale
podhalanska sekcja akrobatyczna wytwornia wyobrazni

 

jump planet maciej gebacz
podhalanska sekcja akrobatyczna starostwo powiatowe nt

Galeria

ministerstwo fundusz logo

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości

  Kontakt | Polityka prywatności

© 2020 Podhale Nasz Dom