jackoo

PIŁKA NOŻNA. 51 letni Emil Jacko został nowym trenerem czwartoligowej Watry Białka Tatrzańska. Słowak przez większość swojej dotychczasowej kariery zawodniczej i trenerskiej związany ze swoim macierzystym klubem FB Odeva Lipany.

W roli szkoleniowca największym jego osiągnięciem było awans z tą drużyną za zaplecze tamtejszej ekstraklasy.

- Lubię wyzwania, a takim jest - szczególnie jak popatrzymy na tabelę - praca w Watrze. Spotkaliśmy się z prezesem Rabiańskim, porozmawialiśmy i doszliśmy do porozumienia. Przede mną i przed zawodnikami ciężka praca, ale myślę że przyniesie oczekiwane przez nas efekty – mówi nowy szkoleniowiec Watry, którego syn Patrik jest zawodnikiem klubu słowackiej ekstraklasy FK Pohronie i byłym młodzieżowym reprezentantem Słowacji.

Ciekawostką jest też fakt, że szwagrem trenera Watry jest gwiazda słowackiej piłki Stanislav Varga, który występował m.in. w Celticu Glasgow razem z Maciejem Żurawskim. Trenerem klubu ze Szkocji był wówczas Gordon Strachan, przy którym Jacko odbył tygodniowy staż.

- Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy, wymusiła na nas pewne zmiany. Obraliśmy nowy kierunek, mam nadzieję że słuszny. Trener Jacko to bardzo ciekawa postać, która mam nadzieję, że dobrze odnajdzie się w naszym środowisku – mówi o kulisach zatrudniania Jacko, prezes Watry Andrzej Rabiański.

FOT. Autor: Ladislav Lukác/FB/ŠK Odeva Lipany

Komentarze obsługiwane przez CComment

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Partnerzy

akademia pilkarska cz d nkp podhale
podhalanska sekcja akrobatyczna wytwornia wyobrazni

 

jump planet maciej gebacz
podhalanska sekcja akrobatyczna starostwo powiatowe nt

Galeria

ministerstwo fundusz logo

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości

  Kontakt | Polityka prywatności

© 2020 Podhale Nasz Dom